Zamknij
REKLAMA

Wójt Maciej Mońka dziękuje radnym Mazowsza, szczególnie Adamowi Orlińskiemu

14:22, 22.10.2021 | JL
Skomentuj
REKLAMA

Termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego w Nowej Suchej oraz rozbudowa pobliskiego parkingu została decyzją radnych sejmiku wojewódzkiego wsparta kwotą ponad 550 tys. zł. Wójt Maciej Mońka dziękuje za przyznane środki, ale i za podsunięty pomysł na złożenie wniosku.

Termomodernizacja ośrodka kultury to już druga w ostatnim czasie duża inwestycja, jaką gmina Nowa Sucha realizuje przy udziale środków z urzędu marszałkowskiego, po rozbudowie budynku KS Promyk.

- Za podpowiedzią radnego sejmiku mazowieckiego Adama Orlińskiego złożyliśmy wnioski o wsparcie naszych inwestycji i tak jak niedawno podpisaliśmy umowę na rozbudowę budynku, z którego korzysta KS Promyk z dofinansowaniem 60 procent od marszałka województwa, tak teraz radni sejmiku postanowili wesprzeć kolejną naszą inwestycję, czyli termomodernizację budynku wielofunkcyjnego w Nowej Suchej – mówi wójt Maciej Mońka.

Wielofunkcyjny budynek jest takim nie tylko z nazwy – funkcjonuje tam Gminny Ośrodek Zdrowia, Gminny Ośrodek Kultury oraz przedszkole. Termomodernizacja obejmuje docieplenie ścian, stropów, ale przede wszystkim wymianę kotłowni na gazową i instalacji. Wójt zapowiada, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym tygodniu z nowej kotłowni do wszystkich pomieszczeń powinno popłynąć ciepło.

Dofinansowanie obejmuje również budowę parkingu w pobliżu wielofunkcyjnego budynku:

- Z okalającego budynek parkingu korzysta wiele osób, w tym pracownicy firm w okolicy Sochaczewa, którzy zostawiają tam auta i dalej dojeżdżają do pracy autobusami. Nieraz brakuje miejsca dla osób, które potrzebują załatwić jakąś sprawę. Projekt parkingu jest już wykonany, a w przyszłym roku chcemy ruszyć z budową, tak aby miejsce, będące niejako wizytówką gminy nie było otoczone zewsząd samochodami, ale też żeby pacjenci mogli bez przeszkód zostawić samochody tuż pod drzwiami.

[ZT]60089[/ZT]

 

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BartoszBartosz

6 0

Trzeba się cieszyć że coś skapnęło wójtowi z PSL od marszałka z PSL. Bo z pozyskiwaniem środków zewnętrznych to u niego słabo 😥 Do tego słabe podejście do problemów mieszkańców. Najmądrzejszy wszystko wiedzący nie liczący się z opinią innych osób. Taki to nasz wójt👎 19:26, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZygiZygi

2 2

Staraj się bo Robert czycha na stołek 20:56, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%