Zamknij
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Wyczółkach w specjalnej akcji z leśnikami FOTO VIDEO

14:08, 22.10.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Dziś 22 października w Szkole Podstawowej w Wyczółkach z inicjatywy wolontariuszy Funduszu Ekspansji zagranicznej zarządzanej przez PFR TFI z Warszawy i Nadleśnictwa Radziwiłłów odbyła się akcja sadzenia drzew. W działania zaangażowała się również społeczność szkolna, dzięki temu tren wokół placówki zyskał więcej zieleni.

[FOTORELACJA]10934[/FOTORELACJA]

[WIDEO]669[/WIDEO]

Dziś 22 października w Szkole Podstawowej w Wyczółkach z inicjatywy wolontariuszy Funduszu Ekspansji zagranicznej zarządzanej przez PFR TFI i Nadleśnictwa Radziwiłłów odbyła się akcja sadzenia drzew. W działania zaangażowała się również społeczność szkolna, dzięki temu tren wokół placówki zyskał więcej zieleni. O szczegółach Wojciech Jabłoński, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

- Razem z grupą koleżanek i kolegów z pracy w ramach czynu społecznego, który nazywa się Wolontariatem Pracowniczym, postanowiliśmy zaangażować się w działania społeczności lokalnej i posadzić drzewa przy Szkole Podstawowej w Wyczółkach. Do tej współpracy udało się zaprosić wspaniałych partnerów. Zarówno szkoła jak i Nadleśnictwo Radziwiłłów bardzo pozytywnie odpowiedzieli na propozycję współpracy. Wspaniała inicjatywa, pogoda dzisiaj wietrzna, ale nie przeszkodzi nam, aby osiągnąć ten cel.

Wojciech Jabłoński wyjaśnia również, dlaczego wolontariusze z Warszawy zdecydowali się przygotować taka akcję właśnie w powiecie sochaczewskim.

- To czysty przypadek, że akurat została wybrana Szkoła Podstawowa w Wyczółkach do akcji. Założenie było jedno, szkoła musiała być położona do 100 km od Warszawy, bo stąd właśnie pochodzimy. I miała mało drzew na swoim terenie. Ta szkoła, akurat spełniała wszystkie nasze kryteria. Dzięki temu jest pozytywna motywacja, by sadzić drzewa i pokazywać dzieciom, że można coś robić wspólnie i czynie społecznym. To jest nasza pierwsza taka wspólna akcja i nie wykluczamy, że nie ostatnia.

W akcję zaangażowała się również społeczność szkolna, dzięki temu tren wokół placówki zyskał więcej zieleni.  Z przeprowadzonej akcji sadzenia drzew jest zadowolona dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyczółkach Alicja Gałaj.

- Ja się bardzo z tego cieszę, że znalazły się osoby w postaci wolontariuszy, którzy chcieli nam pomóc żeby ten teren wokół szkoły był zazieleniony i piękny, a przede wszystkim aby pokazać naszym dzieciakom, że to jest ważne przedsięwzięcie, bo dbamy o nasze środowisko i chcemy by ono było przede wszystkim bezpieczne i zdrowe dla naszych dzieci poprzez świeże powietrze, a drzewa nam to dadzą.

Nadleśnictwo Radziwiłłów dba aby w naszym powiecie przybywało drzew, dlatego bardzo chętnie przyłączyło się do akcji.

- Od jakiegoś czasu obserwujemy, że na terenie powiatu sochaczewskiego czy żyrardowskiego powstaje dużo inwestycji kosztem lasów. Lesistość w tym terenie jest bardzo niska, więc ogromne znaczenie dla rozwoju społeczeństwa, ale i krajobrazu ma każde posadzone drzewko. Tym bardziej taka inicjatywa cieszy, że pani dyrektor zwróciła się do nas z pomocą o doradztwo merytoryczne w tym zakresie. Nadleśnictwo Radziwiłłów przekazało również sadzonki do posadzenia, wśród których znalazły się klony zwyczajne, jawory, dęby, lipy i jarzębiny. Mam nadzieję, że wszystkie się przyjmą. Zachęcamy wszystkich do sadzenia drzew na swoich prywatnych terenach.  

Z akcją sadzenia drzew powiązany jest również konkurs plastyczny Jesienne drzewo. W przyszłym tygodniu laureatom zostaną wręczone nagrody.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%