Zamknij
REKLAMA

Zrzutka na książkę Mudina, legendarnego fotografa sochaczewskiego sportu

08:23, 14.10.2021 | Robert Małolepszy
Skomentuj pierwsze, legendarne już zdjęcie drużyny, która awansowała do I ligi w 1975 roku w wykonaniu Mudina
REKLAMA

Krzysztof „Mudin” Lewandowski to człowiek, który od ponad 40 lat biega z aparatem fotograficznym wokół wszystkich boisk w Sochaczewie i okolicach. Najwięcej zdjęć zrobił sochaczewskim rugbistom, którzy w tym roku obchodzą 50-lecie. I z tej okazji powstaje niezwykła książka. Ruszyła zbiórka na jej wydanie.

44 lata – dokładnie tyle legendarny „Mudin” robi zdjęcia sochaczewskim rugbistom. Przez te lata przez boisko Orkana przewinęły się setki, jeśli nie tysiące adeptów jajowatej piłki. Jedni zrobili wielkie, rugbowe kariery – jak dzisiejszy trener pierwszej drużyny Maciej Brażuk, czy burmistrz miasta Piotr Osiecki – obaj byli kapitanami reprezentacji Polski. Inni zakończyli przygodę z jajowatą piłką na grupach juniorskich. Wszystkich łączy jedno – są na zdjęciach Krzysztofa Lewandowskiego.

Jak świetne to zdjęcia, ile jest w nich historii, ile postaci, ile emocji i pasji – można się przekonać oglądając wystawę „50 lat rugby w Sochaczewie na zdjęciach Krzysztofa Mudina Lewandowskiego” na Placu Kościuszki i w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej.

I taki sam tytuł będzie miała książka, która ma się ukazać pod koniec listopada. Różnica jest tylko taka, że znajdzie się w niej ponad 400 zdjęć, a na wystawie ulicznej i muzealnej ok. 120. Jest więc szansa, że niemal każdy kto grał przez te 50 lat w rugby w Sochaczewie znajdzie się na choć jednej fotografii.

- Album zapowiada się fascynująco. Mam zaszczyt być w grupie osób, które pomagają Krzysztofowi w przygotowaniu książki i naprawdę wiem, co mówię. Zdjęcia są super – ze wszystkich lat. Od początków i legendarnej fotografii drużyny, która jako pierwsza wywalczyła awans do I ligi, czyli dzisiejszej Ekstraligi, po zdjęcia drużyny, która w zeszłym sezonie wywalczyła trzeci w historii klubu medal mistrzostw Polski seniorów. Każde zdjęcie jest opisane, są daty, nazwiska, wyniki meczów. Każdy kto grał w rugby lub ma w rodzinie kogoś kto grał, albo  po prostu jest kibicem rugby, powinien ten album mieć – mówi prezes sochaczewskich weteranów, Robert Dłutek.

Album zostanie wydany przez RC Orkan przy wsparciu Urzędu Miasta Sochaczew. Drukiem zajmie się Drukarnia Andrzej Ślaski „ASPRINT” w Chrzczanach. Wydawnictwo będzie bardzo staranne – ma mieć twardą okładkę, kredowy papier i co najmniej 200 stron.

- Drukarnia Chrzczany dała nam specjalną zniżkę. Od lat jest naszym sponsorem i partnerem. Wspiera klub przy organizacji każdego meczu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, ale koszty wydania książki i tak są duże. Dlatego uruchomiliśmy w serwisie zrzutka.pl zbiórkę. Mamy nadzieję, że uda się zebrać 10 tysięcy złotych. To mniej więcej połowa kosztów wydania albumu. Marzy nam się, by ten album był dla całego środowiska. By każdy poczuł, że dołożył do niego cegiełkę. Każdy kto wpłaci minimum 100 zł dostanie też tę książkę za darmo – dodaje Zbigniew Dąbrowski, jeden z długoletnich kapitanów drużyny, dziś członek zarządu RC.

- Wydanie tej książki będzie pięknym podsumowaniem i spięciem klamrą jubileuszu 50-lecia istnienia rugby w Sochaczewie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć wydanie tego albumu. Można się dołożyć przez serwis zrzutka.pl, dokładny adres zbiórki można znaleźć na naszej stronie internetowej rcorkan.pl lub na naszym profilu na FB. Ale można też zostać sponsorem wydawnictwa, z własną reklamą wewnątrz. Jeszcze raz zapraszam do współpracy. To będzie ważne dzieło podkreślające rolę rugby dla naszego miasta – zachęca prezes RC Orkan Robert Małolepszy.

Zbiórka na książkę jest prowadzona pod adresem internetowym dostępnym TUTAJ

(Robert Małolepszy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

hakhak

3 0

wrzucę stówę i dostanę gratis, a w sprzedaży bedzie za 2 dychy... niezły biznes, 23:02, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

QazQaz

0 2

Dobra już nie płacz, bo i tak cie nie stać żeby dać ta stówę. 15:52, 14.10.2021


nkunku

3 0

Z dotacji miasta niech wezmą 11:37, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziwnedziwne

1 0

20 koła i płacz. Dajta spokój, RC ma kilku dużych sponsorów. Nie płaczcie tylko każdy po 2,5 koła dajcie i po bajce. Album w druku. 22:15, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%