Zamknij
REKLAMA

Jesienny Puchar Wędkarzy Bez Barier w Boryszewie. Przyjadą zawodnicy z całego kraju

15:03, 24.09.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

W październiku nad Zalewem w Boryszewie zostanie zorganizowane wydarzenie wędkarskie, które napędza Fundacja Wędkarzy Bez Barier i Koło PZW Sochaczew Miasto. Do naszego miasta przyjadą niepełnosprawni wędkarze z całego kraju i zmierzą się w jesiennym Pucharze Wędkarzy Bez Barier. O zwycięstwie w zawodach zadecyduje każdy gram złowionych ryb. Zachęcamy również naszych mieszkańców do wybrania się 2 października nad wodę, by pokibicować zawodnikom.

Już na początku października jesienny Puchar Wędkarzy Bez Barier. Do udziału w zawodach nad Zalewem w Boryszewie zachęca prezes fundacji Wędkarze Bez Barier Norbert Stolarczyk.

- 2 października wraz z Kołem PZW Sochaczew Miasto planujemy przeprowadzić zawody dla osób niepełnosprawnych w kategorii spławik feeder nad Zalewem Boryszew. Zawody zostaną rozegrane w jednej czterogodzinnej turze. Wędkarze będą mogli korzystać z takiej techniki połowu, jaką uznają dla siebie najwygodniejsza. Do wyboru mają metodę spławikową lub gruntową. Nad woda spotykamy się o 7.30, a rywalizację zaczniemy najprawdopodobniej o 9.00 – podsumowuje Norbert Stolarczyk.

Zainteresowanie zawodami wśród wędkarzy jest dość spore. Utworzona została nawet lista rezerwowa zawodników. Organizatorzy przewidują, ze w jesiennym Pucharze Wędkarzy Bez Barier wystartuje 17 osób z całej Polski.

- Nasza fundacja ma ogólnopolski zakres działania, a więc i zawodnicy przyjadą do nas z całego kraju. Z naszego miasta również wystartuje wędkarz – dodaje Norbert Stolarczyk.

Koło PZW Sochaczew Miasto ma doświadczenie w organizacji podobnych zawodów. Przez wiele lat właśnie na Zalewie w Boryszewie odbywały się zawody dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie.

- W tym roku niestety ze względu na pandemię te zawody się nie odbyły. Obiecaliśmy jednak, że w przyszłym roku niepełnosprawni wrócą nad Zalew w Boryszewie. Takie zawody u nas odbywały się co roku i uczestniczyło w nich nawet 30 osób. Wszystkim uczestnikom zapewnialiśmy sprzęt wędkarski. Zawody dla osób niepełnosprawnych wyglądają trochę inaczej pod względem praktycznym. Każdy zawodnik musi mieć swojego opiekuna nad wodą. Chciałbym jednak podkreślić, że my nie dzielimy zawodników. Cieszymy się z każdej osoby i z tego, że wędkarstwo sprawia im duża frajdę -  zaznacza Adam Barański, prezes koła PZW Sochaczew Miasto.

O zwycięstwie w zawodach zdecydują nie ilość czy długość ryb, a ich waga. Punktowany będzie każdy gram. Zachęcamy również naszych mieszkańców do wybrania się 2 października nad wodę, by pokibicować zawodnikom.

 

 

 

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mixermixer

2 0

pozytywne,złowić,zważyć i wypuścić do wody,Europosłanka ,Sylwia Spurek chce zakazać łowiectwa i wędkarstwa,już w 2022 roku. Ktoś takie cóś wybrał i uczynił europosłanką 10:19, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%