Zamknij
REKLAMA

Jak zrobić dobre selfie? Wskazówki zdradza nam fotograf Kamil Banaszek

14:18, 23.09.2021 | ND
Skomentuj
REKLAMA

Chyba każdy z nas chciałby zawsze wychodzić na zdjęciach korzystnie, ale nie wszyscy wiemy, jak zrobić sobie tak modne dzisiaj dobre selfie. Kilka prostych kroków i wskazówek podaje nam fotograf Kamil Banaszek.

Fotograf Kamil Banaszek zdradza nam, jak dobrze sfotografować siebie samego. W dzisiejszych czasach taka fotografia cieszy się szczególną popularnością, obrazując w mediach społecznościowych wiele sytuacji z naszego życia, najczęściej tych, którymi chcemy się podzielić z innymi. Przydaje się też na tapetę komórki.

Jak przekonuje Kamil Banaszek, nie musimy stosować wielu filtrów i „upiększaczy”, wystarczy dobra technika i umiejętne wykorzystanie warunków, które mamy w miejscu robienia selfie. Jeśli zdjęcie wykonujemy w pomieszczeniu, to najlepiej jest skierować się w kierunku okna. Światło pomaga nam w dobrym selfie, a żeby było jeszcze lepsze, zdjęcie należy zrobić przez firankę.

- Sprawia to, że światło ulega lekkiemu rozproszeniu, a zdjęcie staje się smakowite, estetyczne oraz plastyczne. Dzięki temu twarz staje się wygładzona, a jednocześnie nie traci blasku - tłumaczy fotograf.

Oprócz oświetlenia istotnym elementem jest kąt widzenia naszego aparatu. Powinien on być kilka centymetrów nad wysokością oczu. Twarz z kolei najlepiej jest skierować trochę w bok, a to sprawi, że nasza buzia optycznie stanie się szczuplejsza. Dodatkową zaletą prawidłowego ustawienia naszego aparatu jest to, że na zdjęciu nie będzie widać np. drugiego podbródka.

Dowiedzieliśmy się także, czego nie należy robić. Najważniejsze, aby nie fotografować siebie z dołu, tzn. poniżej wysokości oczu. Sprawia to, że wyglądamy niekorzystnie oraz twarz wydaje się grubsza. Ważne jest także to, aby nie robić sobie zdjęcia pod światło, gdyż może ono wyjść niekorzystnie.

- Jeśli zdjęcie wykonujemy na tle nieba, to warto, aby nie było ono zbyt jasne, ponieważ kolor białego nieba, które przechodzi w turkusowy kolor psuje nam zdjęcie, o wiele lepiej na zdjęciu wychodzą niebieskie barwy nieba - zaznacza profesjonalista.

Oprócz tego, zdjęcia w zimnych barwach są gorzej przyjmowane przez odbiorcę, a zarazem mniej atrakcyjne.

Jak dodaje Kamil Banaszek:

- Po zastosowaniu wskazówek i zrobieniu dobrego selfie, możemy je dodatkowo upiększyć w programach, które są dostępne na telefonach. Polecam do zdjęć dodać trochę kontrastu, lekko je ocieplić, a to już powinno zrobić dosyć sporo. Jest jedna aplikacja, która prawie każde zdjęcie nam zrobi ładne. Nazywa się VSCO i jest bezpłatna oraz warta uwagi. Możemy w niej znaleźć już gotowe filtry o przeróżnych kolorach, co sprawia, że mamy wiele możliwości, jak edytować swoje zdjęcie.

 

(ND)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%