Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” zakończyło realizację projektu pt ”WSPARCIE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI Z TERENU POWIATU SOCHACZEWSKIEGO PODCZAS PANDEMII COVID -19”, który został dofinansowany ze środków Powiatu Sochaczewskiego.
[FOTORELACJA]10817[/FOTORELACJA]
Stowarzyszenie objęło pomocą 40 dorosłych osób z orzeczonym umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności, którzy wzięli udział w 8 rodzajach zajęć - muzyczne, fotograficzne, florystyczne, ogrodnicze, filmowe, cukiernicze, biblioterapii oraz ergoterapii. Stowarzyszenie zagospodarowało wolny czas dla w/w osób w poniedziałki i wtorki na przełomie lipca, sierpnia i września br.
Pokazaliśmy w jaki sposób można ciekawie, a przede wszystkim efektywnie spędzać swój wolny czas w domu. Było radośnie i wesoło na zajęciach muzycznych, estetycznie na zajęciach florystycznych, pracowicie na zajęciach ogrodniczych i ergoterapii. Każdy mógł coś słodkiego przyrządzić i zjeść na cukierniczych zajęciach, a na biblioterapii każdy mógł posłuchać ciekawych historii, które wspólnie omawiano. Na zajęciach filmowych wszyscy zapoznali sią z tą sztuką, a zajęcia fotograficzne pokazały naszym uczestnikom świat w obiektywie aparatu.
Ponadto na każdych zajęciach podnosiliśmy wiedzę i świadomość o wirusie COVID-19 oraz pokazaliśmy jakie zachowania ochronią siebie i innych przed zakażeniem. Na każdych zajęciach poza rozmową na ten temat były przekazywanie środki ochrony osobistej – maseczki czy rękawiczki dla uczestników zajęć. Oczywiście był również dostępny płyn do dezynfekcji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu projektu w sochaczewskiej siedzibie Stowarzyszenia – ul. Chodakowska 10. Można na żywo podziwiać piękny ogródek wraz z ogrodzeniem stworzony podczas zajęć.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz