Zamknij
REKLAMA

Piknik Integracyjny w Domu Zyzio w Kuznocinie: senior dla seniora

08:40, 22.09.2021 | N.D.
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek 21 września w Kuznocinie odbył się piknik pod nazwą „Senior dla seniora” w ramach projektu Aktywni+, którego realizacja była możliwa dzięki Ministerstwu Rodziny i Polityki Społecznej. Wydarzenie miało na celu zintegrowanie lokalnej społeczności z podopiecznymi Fundacji Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w Kuznocinie, a mogli wziąć w nim udział mieszkańcy powiatu sochaczewskiego w wieku 60+. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00 na terenie ośrodka, a na uczestników czekały stoły pełne poczęstunków, kiełbaska z grilla, ciasta i przeróżne słodkości, napoje, a także ciepła herbata lub kawa.

[FOTORELACJA]10813[/FOTORELACJA]

Organizatorką wspólnej integracji jest prezes fundacji Krystyna Mikołajczyk, która była pomysłodawcą całego wydarzenia. Jak tłumaczy:

- Zależało mi bardzo, aby nasi podopieczni seniorzy mogli wyjść na dwór, spędzić czas na świeżym powietrzu z innymi w większym gronie. Ważne jest to nawiązali znajomości i mogli się zintegrować także z mieszkańcami naszego powiatu. Pierwszy raz zorganizowaliśmy tego typu wydarzenie, chętnych nie brakowało i zgłosiło się wiele osób, bałam się jednak przyjąć więcej niż 60 osób ze względu na pandemię, ale także ze względu na to, że to pierwszy taki nasz piknik.

Wydarzenia takie jak to są ważne zarówno dla osób cierpiących na chorobę alzheimera, a także dla ich bliskich. O tym dlaczego należy organizować więcej integracji mówi prezes fundacji:

- Bardzo ważnym jest, aby nie zostawiać chorych w domu samotnie. Trzeba ich zabierać do innych ludzi, a im większe grono tym lepiej dla nich i wtedy mogą się czuć lepiej. Takich wydarzeń powinno być zdecydowanie więcej, aby lokalne społeczności mogły się zintegrować z osobami chorymi.

Dodatkowo fundacja organizuje półkolonie dla seniorów, podczas których uczestnicy mają terapie zajęciowe, spotkania z psychologiem oraz logopedą, warsztaty z pielęgniarką na temat dbania o zdrowie, rysują, wykonują prace ręczne w postaci kwiatków i przeróżnych rękodzieł. Poza tym seniorzy spędzają wspólnie miło czas podczas śpiewania, wspólnych spacerów i rozmów.

Krystyna Mikołajczyk zaznacza:

- Zajęcia, w których uczestniczą podopieczni na półkoloniach są bardzo ważne. Poprzez terapię, wspólne spędzanie czasu, rozmowy w grupie, którym towarzyszą śmiechy, możemy w jakimś stopniu zahamować postęp choroby Alzheimera.

Poza poczęstunkiem, wspólnym poznawaniu się i rozmowami, na pikniku były także gry i wspólna zabawa z chórem.

 

(N.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%