Zamknij
REKLAMA

Imprezowa niedziela w Giżycach z wielkim sukcesem KGW Cztery Dobra

12:50, 13.09.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Niedziela w Giżycach upłynęła pod znakiem imprez.  Odbył się odpust parafialny połączony z dożynkami, którego zwieńczeniem był rajd rowerowy, którego meta była na festynie organizowanym przez KGW Cztery Dobra z Giżyc. Podczas imprezy odbywały się również szczepienia przeciw Covid-19. Tego dnia udało się zaszczepić około 21 osób.  Jak zauważa Mariola Koperska z KGW festyn zakończył się ogromnym sukcesem.

[FOTORELACJA]10767[/FOTORELACJA]

Niedzielne uroczystości w Giżycach rozpoczęły się od odpustu, który tradycyjnie we wrześniu połączony jest z dożynkami parafialnymi. Jak zauważa proboszcz giżyckiej parafii Bogumił Barlewski było to piękne duchowe wydarzenie.

- Modliliśmy się w parafii Giżyce i dziękowaliśmy panu Bogu za plony. Sumę odpustową odprawił ksiądz Grzegorz Gołąb. Tego dnia dziękowaliśmy również za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Cieszymy się z nowo błogosławionych, ale cieszymy się też świętem naszej parafii. Jestem zadowolony, że w świątyni było tyle osób i że mogliśmy wspólnie pomodlić się i podziękować Bogu za plony. Msza święta rozpoczęła się od procesji i poświęcenia wieńca dożynkowego, który w tym roku wykonała wieś Piotrów, a pozostałe wioski przygotowały koszę z płodami. Jestem pod wielkim wrażeniem całej organizacji odpustu i serc włożonych przez moich parafian. Bardzo podobały mi się również witacze dożynkowe przez mieszkańców.

Tradycyjnie zwieńczeniem wrześniowych obchodów był rajd rowerowy. W tym roku udział w nim wzięło oko 150 cyklistów, którym jako pilot w aucie przewodził sam ksiądz proboszcz.

- Jechałem z przodu rajdu, można powiedzieć, że go prowadziłem peleton. Rajd rowerowy odbył się przy pięknej słonecznej pogodzie. Rowerzyści jechali spokojnie, każdy w swoim tempie. Dziękuje policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Giżyc za zabezpieczenie trasy rajdu i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem – podsumowuje proboszcz Bogumił Bartlewski.

Meta rajdu rowerowego była na festynie w OSP Giżyce  organizowanym przez KGW Cztery Dobra. Jak zauważa Mariola Koperska z KGW festyn zakończył się ogromnym sukcesem. Tego dnia dopisała nie tylko pogoda, ale i zaproszeni goście. Wszystkie przygotowane atrakcje cieszyły się dużym powodzeniem. Tego dnia udało się zaszczepić przeciw Covid-19, aż 21 osób.

- Zainteresowanie było tak ogromne, że wprost nie nadążaliśmy z donoszeniem jedzenia. Byliśmy jednak na to przygotowani i mieliśmy wiele potraw. Przygotowaliśmy grochóweczkę, swojski smalczyk i pasztet, domowe wypieki, czy krokieciki na ciepło oraz dania z grilla. Wszystkim, wszystko smakowało i byli zadowoleni. Dużo osób zgłosiło się również do szczepień. Pan doktor był bardzo zdziwiony, że u nas taka mobilizacja. Do tańca grał nam zespół Bravo, wsparli nas również artyści z GOK w Iłowie. Na pokazy pierwszej pomocy medycznej wraz z łódką przyjechał również sochaczewski WOPR. Warto było odwiedzić nas w niedzielę w Giżycach i razem z nami miło spędzić czas – podsumowuje Mariola Koperska.

W organizację wydarzenia zaangażowana była również Ochotnicza Straż Pożarna z Giżyc. Jak mówi Paweł Zych prezes OSP Giżyce, strażacy dbali o bezpieczeństwo podczas rajdu.

- Na terenie strażnicy OSP Giżyce gościliśmy bardzo wielu mieszkańców. Zabezpieczaliśmy wraz z policją nasz parafialny rajd rowerowy. Dziękujemy gorąco policji za to wsparcie. Myślę, że wszyscy bezpiecznie i zdrowo dojechali. Pogoda dopisała. Ponad 150 osób brało udział w rajdzie. Nasze Koło Gospodyń Wiejskich Cztery Dobra z Giżyc spisało się doskonale i zorganizowało świetny festyn, na który sporo osób się zaszczepiło przeciw covid-19. Impreza udała się w stu procentach.

Atrakcji muzycznych przybyłym gościom na giżyckim festynie dostarczyli artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie.

- Bawiliśmy się świetnie, mamy nadzieję, że publiczność bawiła się razem z nami. Podziękowania  dla instruktorów  GOK pani  Małgorzaty pana Tomasza. Brawa dla Iłowiaków, Bombli, Alter Ego i Naszego Czasu. Pozdrowienia dla organizatorów – dodaje GOK w Iłowie.

Biesiada w Giżycach zakończyła się ogromnym sukcesem KGW. Dopisali mieszkańcy, którzy bawili się do późnych godzin wieczornych. Wszystkie atrakcje na festynie organizowanym przez KGW Cztery Dobra z Giżyc były bezpłatne. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Narodowego Programu Szczepień #szczepimy się z KGW.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

UczestnikUczestnik

2 0

Zabrakło mi tu paru ważnych osobistości czyżby przestali nas kochać albo mają dosyć naszej gminy 18:59, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uczestnik 2Uczestnik 2

1 0

Szkoda, że nie było Pani redaktor na koniec Festynu a warto by wspomnieć o paru rzeczach, na które większość uczestników czekało. 22:26, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pochwalam parafię GiPochwalam parafię Gi

0 0

Nie byłem na tym rajdzie rowerowym, ale to fajnie, że się odbył, jestem dumny że mieszkam w parafii Giżyce.
Proponuję, by teraz odbył się rajd rowerowy, ale wezmą w nim udział tylko i wyłącznie przeciwnicy PiS i PO. I podczas rajdu będą wykrzykiwane obelgi skierowane do tych partii. 12:13, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

2 0

Do czego ty człowieku nawołujesz?Skoro jesteś dumny że mieszkasz w parafii GIŻYCE to wejdź do kościoła i pomódl się O rozum,a festyn był super,szacunek dla koła gospodyń tak trzymać i nie dajcie się się zmanipulować 14:19, 14.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pochwalam parafię GiPochwalam parafię Gi

0 0

To prawda, że festyn był super, a o rozum to niech się modlą ci, którzy popierają PiS i PO - może wtedy zmądrzeją i zaczną potępiać te partie. 13:47, 17.09.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%