15 sierpnia w kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie o godz. 12:00 odbyła się uroczysta msza z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święta Wojska Polskiego. W trakcie uroczystości odbyło się wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu narodowego. Po uroczystościach kościelnych wójt gminy Rybno Damian Jaworski wraz z radną powiatu sochaczewskiego Bożeną Samson złożyli kwiaty na cmentarzu wojennym w Rybnie.
[FOTORELACJA]10694[/FOTORELACJA]
W uroczystościach wziął udział wójt gminy Rybno Damian Jaworski, który wygłosił przemowę, radni gminy Rybno, radna powiatu sochaczewskiego Bożena Samson, poczty sztandarowe z OSP oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Uroczystą mszę odprawiał ksiądz proboszcz Zbigniew Łuczak.
- Dokładnie sto jeden lat temu, w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa ta zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem. Bardzo się cieszę, że takie uroczystości odbyły się w naszej gminie. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym podniosłym wydarzeniu oraz osobom zaangażowanym w jego realizację - mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.