Zamknij
REKLAMA

Półkolonie dla seniorów. Zaprasza Krystyna Mikołajczyk z Fundacji

15:27, 21.07.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zaprasza do udziału w półkoloniach dla seniorów. Pierwsze zajęcia ruszają jeszcze w lipcu. Skorzystać z zajęć mogą seniorzy z całego powiatu sochaczewskiego.

Zadanie Temat dla seniora, zyskało dofinansowanie w kwocie 135 tys. zł ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach wieloletniego projektu Aktywni, na lata 2021 - 2025. Jak zauważa prezes fundacji Krystyna Mikołajczyk, pozyskanie środków traktuje jako swój sukces:

- Projekt, który złożyliśmy znalazł się na wysokim miejscu w rankingu. Należy dodać, że na 1600 przesłanych wniosków 600 z różnych względów odpadło, tym bardziej się cieszę z pozyskanych środków, które pozwolą wnieść powiew świeżości w nasze codzienne życie i życie okolicznych seniorów.

Otrzymane środki Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera przeznaczy na bieżące utrzymanie placówki oraz na organizację zajęć integracyjnych dla swoich podopiecznych oraz dla seniorów z całego powiatu sochaczewskiego. Prezes fundacji Krystyna Mikołajczyk zachęca seniorów do udziału w zajęciach, określając je mianem półkolonii dla seniorów.

- Zachęcam do zapisów na swego rodzaju półkolonie dla osób starszych, w wieku 60+. Pierwsza grupa rusza z zajęciami w ostatni tydzień lipca. Osoby z tej grupy będą spotykać się przez jeden tydzień w miesiącu w kolejnych trzech miesiącach. Po tym czasie utworzymy nową grupę chętnych, tak aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej formy aktywności.

Osoby zapisane na zajęcia mogą liczyć na wyżywienie, łącznie z napojami i owocami oraz atrakcje.

- Przewidujemy spotkania, rozmowy, gry i zabawy organizowane przez zatrudnioną kadrę. Planujemy pogadanki z pielęgniarką o zdrowym żywieniu, utrzymaniu higieny i sposobach na zachowanie witalności. Spotkamy się też z logopedą, bo osoby starsze często mają trudności z wymową. Poza tym będą gry i zabawy, w tym zajęcia artystyczne. Mamy bardzo duży ogród i na pewno miło spędzimy razem czas.

Aby wziąć udział w półkoloniach, seniorzy powinni skontaktować się z Fundacją Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera osobiście, w siedzibie w Kuznocinie, lub telefonicznie pod numerem telefonu: 501 629 983. Już wkrótce w okolicy mają się pojawić plakaty informujące o akcji. Jak zapewnia prezes fundacji Krystyna Mikołajczyk, dla projektu nie stanowi wyzwania brak możliwości dojazdu na zajęcia:

- Zachęcam do udziału także osoby niemobilne, jeśli ktoś nie będzie miał jak do nas dojechać, zagwarantujemy bezpłatny przywóz i odbiór.

Fundacja w tym roku zyskała też wsparcie z urzędu marszałkowskiego, ze starostwa powiatowego oraz od gminy Sochaczew. Część środków została przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej:

- Wciąż pracujemy w reżimie sanitarnym – zużywamy całe mnóstwo rękawiczek i płynów do dezynfekcji. 12 tys. zł, jakie otrzymaliśmy ze starostwa w części przeznaczyliśmy na zakup tychże środków. To dla nas ogromne wsparcie, bardzo za nie dziękujemy. Resztę sumy przeznaczyliśmy na zatrudnienie psychologa, bo w czasie izolacji psychika naszych chorych została mocno nadwyrężona, jeśli dodamy do tego reżim sanitarny – maseczki, dezynfekcję, ciągłe mycie rąk – to możemy się łatwo domyślić jaki to ma wpływ na starsze osoby.

Obecnie pod opieką fundacji przebywa 10 osób, 5 pozostałych zrezygnowało z dziennego pobytu w związku z trwającą pandemią. Oznacza to wolne miejsca dla zainteresowanych.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%