Zamknij
REKLAMA

Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza zaprasza na międzynarodowy festiwal do Gawłowa

10:16, 21.07.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

25 lipca Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza będzie gospodarzem międzynarodowego festiwalu Chopin en Vacances 2021. Tego dnia w zespole pałacowo - parkowym w Gawłowie wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie, a w głównej części festiwalu także uczeń i absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Międzynarodowy Festiwal Chopin en Vacance w najbliższą niedzielę zagości w zespole pałacowo – parkowym w Gawłowie. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego "Ziemia Dobrzyńska” we współpracy z Fundacją Ochrony Zabytków Mazowsza, gospodarzem obiektu w Gawłowie. Jak mówi członek zarządu FOZM Mariusz Gerasik:

- Zaczęło się od spotkania organizacji pozarządowych, wymiany kontaktów i poznania celów różnych organizacji. Udało nam się nawiązać współpracę z Ziemią Dobrzyńską i tak powstał pomysł umieszczenia zespołu pałacowo – parkowego w Gawłowie na mapie tegorocznych koncertów Festiwalu Chopin en Vacances. W międzyczasie rozpoczęliśmy też współpracę z Państwową Szkołą Muzyczną w Sochaczewie, która nastąpiła z inicjatywy byłej dyrektor placówki – Anny Wróblewskiej, za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni.

Ideą festiwalu jest prezentowanie młodych uzdolnionych pianistów z Polski i zza granicy, w nawiązaniu do wakacji młodego Fryderyka Chopina, który w okresie letnim grywał po dworach mazowieckich. Wydarzenie odbędzie się 25 lipca w parku przy pałacu w Gawłowie. Chopin plays Chopin 2021, a więc występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie zacznie się o 14.00. Zaprezentuje się wówczas młodzież przygotowana przez Annę Wróblewską: Nikola Gerasik, Natasza Paga, Leon Krzemiński-Turek, Piotra Szafrańca: Nel Krzemiśka-Turek oraz Włodzimierza Sieczkowskiego: Natalia Donat. Jak zauważa wicedyrektor PSM w Sochaczewie Justyna Piątkowska-Duraj:

- Uczniowie cały czas trenują, w szkole ciągle słychać fortepian. Cieszymy się, że nasza młodzież może wziąć udział w wydarzeniu o randze międzynarodowej. Tak jak Chopin w czasie wakacji podróżował i koncertował, tak i nasza młodzież może czerpać inspiracje, uczyć się koncertowania dla przyjemności w pięknym otoczeniu parku i pałacu w Gawłowie.

O 15.00 właściwy koncert Chopin en Vacances 2021. Wystąpią na nim: uzdolniony student studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Jakub Włoszuk przygotowaną przez dr hab. Agnieszkę Przemyk-Bryłę oraz absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Lelin Ql z Chin, przygotowaną przez prof. Jerzego Sterczyńskiego. Po koncercie, od 17.30 będzie czas na rozmowy z artystami. 

Należy nadmienić, że koncert nie ma charakteru konkursowego, jest raczej formą wakacyjnych spotkań w koleżeńskim gronie młodych, uzdolnionych muzyków, przygotowywanych przez wybitnych profesorów prowadzących.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Wsi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%