Zamknij
REKLAMA

Iłów na trasie XI Rajdu Motocykli Zabytkowych

07:33, 21.07.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegły piątek 16 lipca przez gminę Iłów przejeżdżał ogólnopolski XI Rajd Motocykli Zabytkowych. Motocykliści wyruszyli z samego rana z miejscowości Soczewka, koło Płocka. Pierwszy przystanek zawodnicy zrobili w skansenie Wiączeminie. Następnie ruszyli w trasę i dotarli do Iłowa, gdzie przy Środowiskowej Hali Sportowej motocykliści mieli do pokonania punktowaną konkurencję rajdową. Mimo padającego deszczu ponad 60 zawodników wykonało zadanie.

[FOTORELACJA]10593[/FOTORELACJA]

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Motocykli Dawnych Weteran Płock  Rajd jest 3 rundą Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych. W piątek gmina Iłów gościła uczestników z całej Polski. Wszystkich przybyłych zawodników przywitał wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski, sekretarz Katarzyna Michalska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Kunz. Przed wyjazdem na następny odcinek trasy, czyli do Wyszogrodu wszyscy otrzymali motocykliści ciepły poczęstunek. W piątek motocykliści zakończyli rywalizację w Wykowie. Z kolei w sobotę dobył się drugi etap składający się z przystanków w Łącku, Gąbinie, oraz Płocku. Rywalizacja zakończyła się 18 lipca.

- No i po rajdzie. Serdecznie dziękujemy naszym Wspaniałym Gościom za przybycie i wspólną zabawę. To Wy tworzycie ta wspaniałą atmosferę. Spotkały nas burze, deszcze, wiatry, osunięcia ziemi, ale dzielnie daliście radę – podsumowuje Towarzystwo Motocykli Dawnych Weteran Płock.

Sympatycy dawnej motoryzacji mogli zobaczyć w ubiegły piątek wiele klasycznych motocykli, wśród których były nawet modele sprzed II wojny światowej. Pojawiło się wiele marek starych firm polskich i zagranicznych producentów jak: Sokół, Junak, WFM, WSK, MZ, JAWA, BMW, HARLEY, KMZ, HONDA, YAMAHA.. Najstarszy zabytek to z 1924 roku motor Monet & Goyon Z147.

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%