Zamknij
REKLAMA

Kurdwanów: tu cuda są możliwe. Piknik dla Zuzi zakończony sukcesem

23:28, 19.07.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Niedzielny piknik charytatywny zorganizowany w Kurdwanowie dla Zuzi Dróżdż zakończył się sukcesem. Dzięki wspólnej inicjatywie podczas wydarzenia udało się zgromadzić rekordową kwotę 55.795,70 zł, która przerosła oczekiwania organizatorów.

[FOTORELACJA]10585[/FOTORELACJA]

Przypominamy, że Zuzia to 14-letnia mieszkanka Kurdwanowa, która zmaga się z nieuleczalną chorobą NBIA, postępującą bardzo szybko. NBIA to zwyrodnienie układu nerwowego, polegające na odkładaniu się żelaza w mózgu, co z kolei powoduje utratę komórek nerwowych. Osoby z tą chorobą muszą liczyć się z postępującym unieruchomieniem, ciężką niepełnosprawnością i bólem, utratą wzroku oraz skróceniem długości życia. Za otrzymane wsparcie i ogromną pomoc finansową, jaką udało się uzbierać na pikniku charytatywnym z całego serca dziękuje mama Zuzi:

- Dziękujemy każdemu, kto swoim czasem, energią, finansami, przychylnością i wielkim sercem pokazał, że jest w "drużynie Zuzi". Zuza walczy, a to bardzo trudna walka, bo przeciwnik jest bezwzględny. Ale dzięki takim akcjom i ludziom, przybywa nadziei i wiary. Zalała nas fala Waszego dobra. I nikogo teraz nie wyróżniam, bo Wy sami najlepiej wiecie jak bardzo wspieracie i życzycie Zuzi zwycięstwa. Dzięki takim akcjom i zebranym środkom, możemy poszukać, spróbować nowych sposobów. Już za tydzień mamy testy nowego sprzętu, drogiego, ale co tam! Oby skutecznego, a potem jedziemy na szczegółowe badania do szpitala w Lublinie i ruszamy z Terapią Enzymatyczną. Trzymajcie kciuki. Planów wakacyjnych nie mamy, u nas to zawsze była improwizacja, ale teraz jednak dostosować musimy się do możliwości fizycznych Zuźki. Jeszcze czeka nas turnus rehabilitacyjny, nie wypoczynkowy. Sami mielibyśmy marne szanse to udźwignąć, zarówno finansowo jak i psychicznie. Dajecie nam kopa! Dziękujemy. Modlimy się o cud, ale dzisiejszy dzień też jest cudem: wzruszającym, niepojętym i pięknym. Widzieliśmy Was! To Wy to zrobiliście – podsumowuje Magdalena Dróżdż.

A za ten cud odpowiedzialna była cała rzesza ludzi. Rozpoczynając od Koła Gospodyń Wiejskich, tych lokalnych jak KGW Kreatywni z Kornelina i Kozłowa Biskupiego, czy KGW Borzymówka i Glinki oraz stowarzyszenia Zróbmy To z Bolimowa.

- Wspaniały piknik. Wielkie brawa dla organizatorów oraz uczestników. Cudowna atmosfera, wszyscy byliśmy jedna wielką drużyną. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że mogłyśmy dołożyć cegiełkę około 2 tysięcy złotych w tym szczytnym, celu jakim jest zdrowie dziecka. Kochani będzie dobrze, trzymamy kciuki – podsumowuje KGW Kreatywni z Kornelina i Kozłowa Biskupiego.

- Piękna pogoda, dużo ludzi o dobrych sercach i pozytywnej energii. Takie dni przywracają wiarę w to, że razem możemy bardzo dużo. Dziękujemy za zakupy w naszym stoisku . Pozdrawiamy wszystkie KGW biorące udział w pikniku – dodaje Koło Gospodyń Wiejskich Borzymówka-Glinki.

W organizację wydarzenia mocno zaangażowali się również członkowie Grupy Nieformalnej Czerwona Niwa Parcel. 

W imieniu swoim, Grupy Nieformalnej Czerwona Niwa Parcel dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia imprezy w tak szczytnym celu. Bardzo serdecznie dziękuję włodarzom; wójtowi gminy Nowa Sucha panu Maciejowi Mońka, posłowi Maciejowi Małeckiemu, wiceprzewodniczącemu sejmiku mazowieckiego Adamowi Orlińskiemu, proboszczowi parafii Kurdwanowa Krzysztofowi Knych, proboszczowi parafii Guzowa Robertowi Sumińskiemu, wszystkim radnym, sołtysom, organizacjom, firmom, oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Dziękuję także tym, którzy nie mogli uczestniczyć osobiście a pomimo wszystko pokazali wielką klasę. Serdeczne ukłony - podsumowuje Dorota Jakubiak. 

Aktywni byli strażacy z terenu gminy Nowa Sucha, ale również Bolimowa. Wspólny cel połączył wielu ludzi o wielkich sercach w Kurdwanowie. Wspólna praca i zaangażowanie przyniosły efekty. Mieszkańcy gminy Nowa Sucha i wszyscy przyjezdni goście udowodnili, że wspólnie potrafią dokonywać rzeczy niemożliwych. Piknik zakończył się wielkim sukcesem, który niewątpliwie był wyjątkowym prezentem urodzinowym dla Zuzi, bo niedawno świętowała urodziny. Kto wie, być może niedługo zostaną zorganizowane kolejne akcje wspierające dziewczynkę. Do tego czasu możemy wziąć udział w licytacjach na facebooku (Licytacje dla Zuzi)

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%