Zamknij
REKLAMA

Szybki remont Narutowicza i Batorego. Miejskie inwestycje w toku

11:54, 19.07.2021 | UM Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Dla jednych wakacje to odpoczynek, dla innych, jak na przykład drogowców - okres wytężonej pracy. Korzystając z mniejszego ruchu samochodowego asfaltowane są obecnie ulice: Załamana, Krakowska i Rolnicza, kolejne czekają w kolejce, wśród nich Narutowicza i Batorego. 

Sezon budowlany w pełni i choć czasem zakłóca go kapryśna pogoda, miejskie inwestycje realizowane są zgodnie z planem. Z uwagą śledzimy, co dzieje się na remontowanym niemal kilometrowym odcinku ulicy 15 Sierpnia, jak postępuje budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 i kanalizacji deszczowej w ul. Płockiej. Zaglądamy też na mniejsze budowy.

Dużo dzieje się na drogach lokalnych. Na Załamanej, Krakowskiej i Rolniczej wykonano podbudowę, wylano wyrównawczą warstwę asfaltu, wykonawca jest teraz na etapie regulowania studzienek i, gdy się z tym upora, wyleje docelową nawierzchnię. Następne na tej liście są Kraszewskiego, Cieplna, Langiewicza, Tuwima, Niepodległości, Krzywa, Zwierzyniecka i Królewska.

Podobne prace prowadzone są w rejonie sklepu PSS „Społem” przy ul. Gawłowskiej. Obok niego znajduje się wjazd na teren osiedla stanowiący też dojazd do garaży. Dotychczasową betonową nawierzchnię ratusz zastąpi asfaltem. Na razie wyfrezowano beton i ułożono pierwszą warstwę nawierzchni. Po ustawieniu krawężników i wyregulowaniu studzienek tu także ekipy wyleją docelową warstwę bitumiczną.

Między hotelem Chopin, a Lidlem przebiega droga wewnętrzna, która tylko na części jest utwardzona. Jej odcinek wchodzący w osiedle, znajdujący się na wysokości garaży, wkrótce stanie się zatoczką parkingową, a kierowcy zaczną parkować na asfalcie.

Ale to nie koniec prac na miejskich drogach. Szybki, kilkudniowy remont polegający na wymianie górnej warstwy asfaltu ma przejść ulica Narutowicza oraz odcinek Batorego, odchodzący od Narutowicza w kierunku bloków. Ratusz planuje tam wymianę nawierzchni, a przy Batorego dodatkowo ułożenie jednostronnego chodnika. Kolejny projekt dotyczy drogi wewnętrznej biegnącej wzdłuż ogrodzenia sądu rejonowego w kierunku bloków. UM chce ją nieco poszerzyć i utwardzić asfaltem.

Pod koniec minionego roku ruszyła budowa sali gimnastycznej przy boryszewskiej „dwójce”. W ostatnim czasie powstał budynek łączący ją z gmachem szkoły. 240-metrowy łącznik będzie stanowił zaplecze sali. Zmieści się w nim m.in. wiatrołap, hol i dwie przebieralnie – dla dziewcząt i chłopców. Każda z nich ma się składać z szatni, toalety oraz pryszniców. Goście i kibice będą mogli z holu wejść do toalet, w tym jednej dla niepełnosprawnych. Nowy łącznik to też pokój wraz z zapleczem magazynowym oraz łazienką dla nauczycieli wychowania fizycznego i ponad trzydziestometrowy magazyn sprzętu sportowego.

Na budynku uzbrojono strop, a kolejnym etapem będzie betonowanie dachu nad łącznikiem oraz montaż dźwigarów podtrzymujących dach sali gimnastycznej. Ich dostawa, ze względu na długość stalowych elementów, nieco się przedłuża, bo z zarządcami dróg należy uzgodnić warunki przejazdu ponadgabarytowego ładunku.

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

janjan

1 1

Ciekawe czy po wybudowaniu sali gimnastycznej naprawią zrujnowaną przez ciężki sprzęt ul. Pionierów?
Panie burmistrzu, czy pan to zrealizuje, czy tylko obiecuje? 13:24, 19.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

janekjanek

0 0

...a obiecał po wybudowaniu sali gimnastycznej naprawić zrujnowaną przez ciężki sprzęt ul. Pionierów? 13:52, 26.07.2021


JózefJózef

2 1

A wjazd na osiedle między blokami 600 lecia 25, a 27 zaplanowane jest w następnej pięciolatce ? 14:08, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GreenGreen

2 1

Co do Narutowicza, to przy okazji remontu usuną tego zielonego Mercedesa, który powoli wrasta w asfalt :) 15:05, 19.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

StfuStfu

1 2

Sam się usuń 17:59, 19.07.2021


blackblack

0 0

A to już mercedesowi nie można wrastać?
Co to za dyskryminacja? 13:50, 26.07.2021


JennyJenny

3 4

wkrótce rozkopią całe miasto tak się spieszą nie tylko nie da się przejechać nie da się przejść. 21:35, 19.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

menymeny

0 0

Wszystko się da. Tylko spokojniej. Trzeba tylko chcieć.
13:48, 26.07.2021


Alka. Alka.

5 0

Róg Łuszczewskich i Dywizjonu 303-po działaniach ZWiK pozostała wyrwa w asfalcie. Można *%#)!& koło. 3 metry dalej zapchana studzienka deszczowa. Po opadach na tym skrzyżowaniu robi się małe jeziorko i nie ma jak przejść na druga stronę. Proszę o interwencję. Dziękuję. 21:35, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BatoregoBatorego

0 0

A co z częścią ulicy Batorego od Narutowicza do Warszawskiej? 17:56, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%