Zamknij
REKLAMA

Dzień Dziecka w Rybnie. Wycieczka integracyjna sposobem na skutki pandemii

07:51, 13.05.2021 | UG Rybno
REKLAMA

Integracyjna wycieczka dla dzieci z gminy Rybno to pierwszy krok ku powrotowi uczniów z izolacji do społeczności szkolnej. W dniach 31 maja, 1 i 2 czerwca dzieci i młodzież z klas I – VIII weźmie udział w integracyjnej wycieczce do Puszczy Kampinoskiej.

Nietypowo, bo nie 1 września po wakacyjnej przerwie, a 17 maja po ponad roku (z przerwami) uczniowie wracają do szkolnych ławek (najpierw hybrydowo, a od 31 maja stacjonarnie). Związana z pandemią COVID-19 konieczność izolacji i drastycznego ograniczenia zewnętrznej aktywności bez wątpienia negatywnie wpłynęły na dzieci i młodzież, a szczególnie źle na relacje z rówieśnikami.

By wesprzeć uczniów w powrocie do szkoły, a co za tym idzie do nowej, trochę zapomnianej rzeczywistości, Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie  im. Zygmunta Pruskiego p. Aleksandra Wolanin wraz z Wójtem gminy Rybno p. Damianem Jaworskim z okazji Dnia Dziecka zapraszają uczniów na Przygodę z koleją wąskotorową. W dniach 31 maja, 1 i 2 czerwca dzieci i młodzież z klas I – VIII weźmie udział w integracyjnej wycieczce do Puszczy Kampinoskiej. Uczestnicy wyprawy będą mieli okazję zwiedzić skansen i sale wystawowe Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z przyrody i odbyć wspólny spacer po lesie. W Tułowicach dzieci i młodzież czeka niespodzianka. W Osadzie Puszczańskiej przy ognisku upieką kiełbaski oraz spędzą wspólnie czas, bawiąc się z rówieśnikami w gry i zabawy terenowe, co niewątpliwie poprawi relacje między dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami, a także przyczyni się do rozwijania pracy zespołowej.

- Integracyjna wycieczka ma pomóc uczniom w adaptacji do zupełnie nowych warunków i wesprzeć ich w radzeniu sobie z emocjami czy niepewnością, także pomóc pokonać bariery w relacjach z rówieśnikami, by potrafili odnaleźli się w nowej, szkolnej rzeczywistości - mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.

- Inicjatywa ta pokazuje, że po wymuszonej zagrożeniem izolacji nie najważniejszym jest nadrabianie zaległości edukacyjnych, a zadbanie o zdrowie psychiczne, prawidłowe funkcjonowanie w grupie, odpowiednie relacje rówieśnicze. Bo dobra atmosfera, odpowiednie nastawienie i rozbudzenie pozytywnych emocji niewątpliwie będzie sprzyjało nauce - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej z OP w Rybnie Aleksandra Wolanin.

Współorganizatorami wyżej wymienionej inicjatywy są Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz działająca przy szkole Rada Rodziców.

(Komentarze wyłączone na prośbę autora tekstu - UG Rybno)   

foto: Stacja Muzeum Sochaczew

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%