Na stacji PKP w Kornelinie odbył się briefing prasowy w związku z rozpoczynającą się dziś budową nowoczesnego dworca, jaki ma stanąć w Kornelinie do końca tego roku.
[FOTORELACJA]10299[/FOTORELACJA]
[WIDEO]606[/WIDEO]
Nowoczesny budynek dworca w Kornelinie będzie ogrzewany zimą i klimatyzowany latem, w otoczeniu powstanie parking dla samochodów i rowerów ze stacją naprawczą. Otoczenie zyska estetyczny wygląd i małą infrastrukturę. Przy budowie obiektu zostaną zastosowane rozwiązania ekologiczne takie jak fotowoltaika czy system zagospodarowania wodą opadową, która następnie będzie używana do spłukiwania toalet. Budynek dworca zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – tak ruchowo, jak i osób niedowidzących czy niewidomych.
- Cieszę się jako poseł ziemi sochaczewskiej i jako wiceminister Ministerstwa Aktywów Państwowych nadzorującego PKP, że polska kolej wraca do mniejszych miejscowości, wraca po zaufanie do podróżnych po to, aby zachęcić do korzystania z tego najbardziej ekologicznego środka transportu. Dzięki rządowym inwestycjom w obszarze kolei stopniowo zmniejsza się poziom wykluczenia komunikacyjnego – mówił w trakcie spotkania poseł Maciej Małecki.
Innowacyjne dworce systemowe to autorski projekt PKP S.A. W miejscowościach gdzie dworce są bardzo zniszczone i nie nadają się do odbudowy zostają zastąpione nowymi, a tam gdzie dworca nie ma w ogóle, jak w przypadku Kornelina, stawiane są nowoczesne, powtarzalne budynki. Jak mówi wiceprezes PKP Ireneusz Maślany:
- Inwestycja powadzona jest w systemie Zaprojektuj i buduj. Firma SKB wygrała przetarg, zaprojektowała obiekt i dziś rozpoczynamy prace tak, aby do końca roku oddać dworzec do użytku mieszkańców. Koszt inwestycji to około 5,2 mln zł. Gros środków pochodzi z budżetu państwa.
Na briefingu prasowym obecny był radny gminy Nowa Sucha Łukasz Ziębiński, który zauważył, że z obiektu będzie korzystać wiele osób:
- Z tego dworca korzystają głównie mieszkańcy miejscowości Kozłów Biskupi, Kornelin oraz Orłów. Przyjmuję, że te trzy miejscowości to ok. 3,5 tys. mieszkańców, co stanowi 35-40 procent wszystkich mieszkańców. Podróżni nie mają gdzie się schować, gdy pogoda nie dopisuje, wiele osób narzeka też na brak możliwości zaparkowania samochodu. Miejsc parkingowych jest niewiele, a kiedy popada deszcz prowizoryczny parking tonie w błocie.
Wartość zadania to ponad 5 mln zł, z czego część pochodzi ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
[ZT]50635[/ZT]
Muń...KA11:48, 05.05.2021
Bedziesz miał peron panie... nie dla siebie a dla Mieszkańców Gminy i innych. Pan jest obrażony, Pan wsiadaj w Bednarach ?
Trala lala pociąg zapie....
parmezan13:19, 05.05.2021
Takie małe sprostowanie do tytułu. W Kornelinie jest przestanek a nie stacja.Stacja to wtedy gdy sa więcej niż dwa torowiska.Poza tym super ze będzie nowe :)
Mieszkaniec Kozłowsk13:39, 05.05.2021
No wreszcie dobra wiadomość. Bo ten przystanek w Kornelinie wolał o pomstę do nieba. Brawo dla naszego młodego radnego za to ze zabiega o środki które ułatwia życie mieszkańców naszej gminy. Jeszcze raz gratuluje
Orłów13:43, 05.05.2021
Niech wójt uczy się od innych jak pozyskuje się środki na inwestycje. Bo z tym to u niego słabo!!! Niech pan wójt nie myśli ze ludzie tego nie widza! Widzą i wyciągają wnioski?
Amelia.13:55, 05.05.2021
W Kornelinie będzie stacja z WC a w Sochaczewie, mieście Chopina, toi-toi. Masakra jakaś. Nawet rąk nie ma gdzie umyć...
Janek14:08, 05.05.2021
Bardzo ładnie i nowocześnie, pozytywna sprawa?. Żeby jednak nie było tak kolorowo to w ramach sprostowania: obecny dworzec i przejazd jest na ziemi Kozłowa Biskupiego, a nie Kornelina, ciekawe, czy wiedzą gdzie będą go stawiać, ale za 5 mln to myślę, że są tego świadomi?. Osobiście uważam, że w obecnej sytuacji pandemii i wielu innych spraw pilniejszych można zrobić skromniej i taniej lub po prostu poczekać i zrobić później. Dla pasażerów ważniejsze jest to żeby pociągi jeździły punktualnie i sprawnie. Roboty w Ożarowie nie rozpoczęły się na dobre, w Nowej Suchej i Łowiczu trwają, a tu takie coś, lepiej skończyć jedno a potem brać się dalej, zaraz dojdzie do tego, że z Warszawy z pracy będzie się wracać nie godzinę jak kiedyś tylko dwie godziny, ciągłe postoje w Ożarowie już wydłużają przejazd i robią się uciążliwe, jazda wahadłowo też jest uciążliwa, a wszystko przed nami. Jeszcze rozpoczął się remont stacji Warszawa Zachodnia, więc jak wszystko ruszy na dobre to można śmiało spodziewać się zamieszania. Remonty na jedynym odcinku nie powinny być robione w tylu miejscach w jednym czasie. Kasę biletową też zlikwidowano. Tylko gdyby pociąg jeździł szybciej to nikt wstęgi nie będzie przecinał, zdjęć nie będzie i czym wtedy się pochwalić? Według mnie brak gospodarności w tej chwili, bo publiczne pieniądze łatwo jest wydać, ale inwestycje planują ci co pociągami nie jeżdżą. Postawmy lepiej na rozwój torowiska, częstsze, szybsze i sprawniejsze przejazdy, bez opóźnień. Do tego dochodzi słaba informacja udzielana pasażerom o opóźnieniach, awariach i nieplanowanych postojach itp. Kosmetyką na wiejskich stacjach możemy zająć się później, bo stolicę przebijemy.
do Janek11:11, 06.05.2021
Jakie szyny taka stacja....tak się ongiś mówiło o kobietach których nogi były iksowate....?
Jan14:12, 05.05.2021
No prosze dworzec się odwiedziło ,a 3 maja nie było sie na podniesieniu flagi i mszy .No ale przynajmniej dzieki za dworzec.
Romek14:56, 05.05.2021
3 maja poseł był w Toruniu na uroczystościach z okazji 76 urodzin o Rydzyka.
Mieszkanka15:07, 05.05.2021
Ludzie, kto to wymyślił... Tam więcej jak 2-3 osoby nie wsiadają do pociągu ?"stacja widmo" - szkoda pieniądzy
Elizabeth06:54, 27.05.2021
Zgadzam się. W Nowej Suchej jest Urząd Gminy ,policja,poczta,ośrodek zdrowia za biblioteka,duże sklepy,na stacji wsiada co najmniej 10-15 osób i powstały dwa biedne perony z wyjściem wprost pod samochód . Na stacji Kornelin wsiadają 2-3 osoby i pusto. Może ktoś pomylił stacje w planach budowy?
Ciasny 15:33, 05.05.2021
"Jako Poseł i jako vice minister" Ciesz się chwilą synu ziemi.
Upływa szybko życie20:48, 05.05.2021
Nic nie może przecież wiecznie trwać.
do. Ciasnego11:14, 06.05.2021
Trwaj chwilo trwaj ...jesteś taka śliczna....?
Ccccp15:36, 05.05.2021
Na fotach sam miejscowy aktyw partyjny!
Kozłów Biskupi 16:49, 05.05.2021
A ty do kogo pijesz z tym aktywem partyjnym ?
Hirek15:37, 05.05.2021
To będzie tak jak na słynnym peronie we WLOSZCZOWEJ!!!
TSA 15:58, 05.05.2021
Akurat tu słuszna inicjatywa ,takie dworce powinny byc w każdej miejscowosci gdzie zatrzymuje sie pociąg .Żadna łaska i *%#)!& afiszowanaie tylko normalna rzecz.
kler19:18, 05.05.2021
Ciekawe jakie to będa inwestycje i budowle przed samymi wyborami.
Donald00:24, 06.05.2021
Dwie wierze!!! Spółka srebrna?
Pan Paweł19:48, 05.05.2021
Pan Małecki oraz Łukasz Ziębiński potrafią robić świetną szopkę pod publikę. Zdjęcia na fb i kolejny sukces za nasze pieniądze. Ludzie czy wy zdajecie Sobie sprawę, że oni nic takiego nie robią oprócz zdjęć i medialnego bełkotu... Nasi lokalni celebryci.
Mieszkaniec Kozłowsk20:13, 05.05.2021
Co ty chcesz od tego młodego radnego. Choć coś robi a nie patrzy się na innych rozmawia i coś z tego jest. Wystarczy zobaczyć jak rozwinęła się jednostka OSP z jego miejscowości i nie tylko. A ze rozmawia ze wszystkimi to źle bo uważam ze nie. Dla mnie nie jest ważne aby działo się coś w gminie a nie marazm. A i nie sadze aby był celebrytą.
Piotr Stary Dębsk20:39, 05.05.2021
Co nie których d..a ściska ze są radni którym coś się chce. A jak się coś chce to powiedzą ze celebryta. Z tego co się orientuje to radny Ziębiński pracuje i można powiedzieć tez do tego się dokłada płacąc podatki?. A świat tak jest skonstruowany ze trzeba zabiegać ze wszystkich stron o środki na inwestycje bez względu kto jest u władzy.
Robert20:51, 05.05.2021
Brawo dla młodego za chęci. Dobrze ze są tacy którym się chce ?
MARIO 05:51, 06.05.2021
Kto nic nie robi stoi w miejscu. Młody radny daje radę oby tak dalej ?
Pan Poseł żartowniś19:55, 05.05.2021
szukanie głosów wyborczych w gminach, w Sochaczewie naobiecywało się gorącej wody, mieszkań, inwestorów w wolnej strefie ekonomicznej, pracy na miejscu a co jest, drożyzna, nepotyzm i długi.
pasażer 21:14, 05.05.2021
Jak już ktoś wspomniał lepiej jechać szybciej, niż tłuc się godzinami w pociągu. Chyba, że pociągi będą jeździć za to wolniej aby można było podziwiać stacje kolejowe. Nowa stacja jak najbardziej potrzebna i wizualizacja też super, ale nie ta kolejność inwestycji.
MO21:36, 05.05.2021
Radny zięb. cki to jest........ Z METRA CIĘTY ha ha ha
AAA21:56, 05.05.2021
Widać że za monety to ty nie jesteś bym powiedział *%#)!& ?
Miś 23:33, 05.05.2021
Parówkowym skrytorzercom mówimy NIE!!!
Kolejorz00:10, 06.05.2021
Łukasz? Czego szukasz? Peronu szukam! HA ha ha
Basia 05:19, 06.05.2021
Ty szukasz pewnie mózgu ? I tak go nie znajdziesz ?
ok07:26, 06.05.2021
Brak wsparcia P Małeckiego dla naszej Gminy jest widoczny od dłuższego czasu. Z usmiechem rozdaje nasze (podatników) pieniądze na zasadzie uznaniowego rozdawnictwa pomijając skutecznie Gminę Nowa Sucha Nie jest Mu po drodze z inna opcją polityczną co wyraża się tego typu akcjami. Jeśli tak cieszą się że coś się dzieje na terenie Gminy Nowa sucha to czemu nie ma na fotkach nikogo z jej przedstawicieli? Proste - politykierstwo i wazelina z tego wychodzi... Przystanek w Kornelinie był planowany do przebudowy przez PKP od dawna, po prostu nadszedł na to określony czas. Fajnie że nowocześnie i ekologicznie. Tylko po co ta szopka polityczna skoro udział radnego Ziębińskiego i Posła Małeckiego w tej decyzji jest równy kompletnemu zeru? Słabe i żenujace, podszyte podtekstem "załatwiactwa" dla nas. Nic nie załatwiliście Panowie, to jest projekt w głównej mierze oparty na funduszach Unii a jesli macie coś zrobić dobrego to pogadajcie z samorządem co potrzeba.
Trollowanie nie jest opcją Panie Ziębiński a jak myśli Pan na poważnie o przyszłości w samorządzie to warto zdobyć sie na współpracę....
Aldona07:39, 06.05.2021
Co wy chcecie od tego młodego chłopaka. Już wyczytałam że celebryta teraz trollowanie. Jestem ciekawa co tu jeszcze ciekawego wyczytam. Ludzie opanujcie się.
Do ok08:01, 06.05.2021
Jak warto zdobyć się na współpracę do zapytaj wójta czy chce współpracować a poźniej pisz.
Wileki obrażony wójcik gminy NS. Jakoś inni współpracują i to widać !
Więc zanim się coś napisze warto to zweryfikować !!!
Bronek 09:19, 06.05.2021
Gdzie pan Wójt przewodniczący rady Pan Małecki ma duże możliwości pozyskania środków dla gminy ale widać że jest z innej opcji co władza w gminie i dlatego nie rozmawiają z nim. Brawa dla pana wójta widzi tylko czubek swego nosa. A jest duża okazja aby ściągnąć środki dla gminy.
Kondukgor09:21, 06.05.2021
Jedzie pociąg z daleka na nikogo nie czeka? Ministrancie łaskawy weź Łukasza do Warszawy? Ha ha ha
do Kondukgor09:23, 06.05.2021
poziom kreta na Żuławach ?????
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
2 0
W SOCHACZEWIE BELKOCZE MEGAFON ZE NIC NIE MOŻNA ZROZUMIEĆ JAK ZA KOMUNY! !!POCZĄTKOWO MYSLALAM ZE ZAPOWIADAJĄ W JAKIMŚ OBCYM JĘZYKU? ALBO ZE KOMUNA WROCIŁA BO 30 LAT TEMU TEZ BYŁ TAKI NIEWYRAZNY?? CZY TO NIE WSTYD??. ..