Zamknij
REKLAMA

Ośrodek Zdrowia w Nowej Suchej. Dofinansowania nie będzie, milion przesunięty

11:52, 04.05.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegły piątek odbyła się sesja Rady Gminy Nowa Sucha, w trakcie której zdecydowano o szeregu zmian budżetowych. Jedną z nich jest przeznaczenie środków własnych w postaci miliona złotych na termomodernizację Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Całkiem niedawno pisaliśmy na temat planowanej modernizacji Gminnego Ośrodka Zdrowia w Nowej Suchej. Wówczas pod znakiem zapytania stała sprawa dofinansowania inwestycji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Teraz wiemy już, że dofinansowania nie będzie. Mimo to urząd gminy nie rezygnuje z zadania.

W czasie piątkowej sesji rada gminy zdecydowała o przeznaczeniu miliona złotych ze środków własnych na termomodernizację Gminnego Ośrodka Zdrowia. 

- Budynek, w jakim mieści się ośrodek zdrowia znajduje się w eksponowanym miejscu. Chcemy, żeby prezentował się on  równie elegancko, jak budynki sąsiednie, ale przede wszystkim zależy nam na wymianie kotłowni węglowej na gazową. Tam już jest doprowadzony gaz ziemny. Środki własne w postaci około miliona złotych zostaną przeznaczone na wymianę kotłowni, instalacji grzewczej, instalacji do podgrzewania wody i docieplenie ścian. Potem skupimy się na poprawie estetyki budynku- mówi wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka.

W tym miesiącu będzie ogłoszony przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca modernizacji.

[ZT]57315[/ZT]

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%