Zamknij
REKLAMA

LO im. Chopina: maturalny maraton rozpoczęty FOTO

10:35, 04.05.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Dziś rozpoczął się maturalny maraton. Punktualnie o 9.00 uczniowie przystąpili do pisemnego egzaminu z języka polskiego. To matury wyjątkowe, lecz nie tylko z powodu epidemii. Wbrew tradycji nie zakwitły kasztany. Ponad 270 tysięcy  uczniów pisze dzisiaj maturę z języka polskiego. Egzamin odbywa się w reżimie sanitarnym. Miedzy ławkami są 2 metrowe odstępy, zdający mają własne długopisy, do szkoły wchodzili w maseczkach. Ma też być mniej materiału a tyle samo czasu, bo za maturzystami trudny rok nauki zdalnej. Dlatego nie będzie w tym roku egzaminów ustnych i obowiązkowego przedmiotu rozszerzonego.

[FOTORELACJA]10294[/FOTORELACJA]

W powiecie sochaczewskim 520 tegorocznych maturzystów z pięciu szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd powiatowy przystąpiło do ważnych pisemnych egzaminów maturalnych. Najwięcej osób przystąpi do matury w Liceum Ogólnokształcącym im. F. Chopina w Sochaczewie, bo aż 187 uczniów. W ZS CKP „Osiemdziesiątce” do matury podejdą 133 osoby, w  ZS RCKU „Ogrodniku” – 88 osób, w ZS Teresin – 23 a w ZS im. J. Iwaszkiewicza 89 uczniów.

Zapytaliśmy Paulinę Przanowską, maturzystkę z Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie o wrażenia przed egzaminem, a także o wpływ pandemii na przygotowanie do egzaminu.

- Lekki stres jest, ale myślę, że napiszemy i będzie po sprawie. Przez pandemie nauka zdalna była zdecydowanie trudniejsza dla nas wszystkich. Jednak nauka przez komputer szybciej się nudzi i jest ciężej wytłumaczone, a przez to więcej musieliśmy pracować sami i więcej robić w domu. I przez to taka monotonia wkradła się do naszego życia. Z podstawowych przedmiotów najbardziej obawiam się polskiego, bo jest najbardziej stresujący. W tym roku każdy typuje,  że na egzaminie pojawi się Lalka, ale mam ją opanowaną, więc mam nadzieję, że będzie. A po maturze przyjdzie czas na najdłuższe w życiu wakacje i trzeba je jak najlepiej wykorzystać.

To dopiero początek maturalnego maratonu. Jutro młodzież zmierzy się z matematyką, a w czwartek z językiem obcym. Trzymamy za wszystkich kciuki i życzymy powodzenia. Egzaminy potrwają do 20 maja. Ich wyniki maturzyści poznają na początku lipca

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MokMok

4 0

Matura 1971 POMYŚLNOŚCI ŻYCZĘ WAM!!!👍 10:59, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

4 2

A Pan dyrektor gdzie ma maseczkę ? 11:30, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%