Zamknij
REKLAMA

Giżyce: Dzień Strażaka uczczono w kościele. Były życzenia i prośba o Boże wsparcie

17:41, 02.05.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 2 maja w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Giżycach w związku z wypadającym 4 maja Dniem Strażaka, została odprawiona uroczysta msza święta w intencji druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych.

[FOTORELACJA]10287[/FOTORELACJA]

W niedzielne południe w kościele w Giżycach została odprawiona uroczysta msza w intencji wszystkich strażaków. Aby uczcić ten dzień w świątyni zgromadzili się nie tylko mieszkańcy giżyckiej parafii, ale również wójt Jan Kraśniewski oraz Edward Krakowiak, prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP. Na niedzielnej mszy został wystawiony poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach, którą reprezentowali Paweł Zych, Bartłomiej Kobylański i Paweł Walczuk. Proboszcz giżyckiej parafii, ksiądz Rafał w swojej homilii podziękował druhom za ich zaangażowanie nie tylko w akcje strażackie, ale również  w życie parafii.

- Potrzeba Bożego błogosławieństwa, by strażacy za każdym razem, gdy zawyje syrena, a jest ona znakiem, że gdzieś coś niedobrego się dzieje i ktoś potrzebuje pomocy, dojechali na akcję bezpiecznie i cali i zdrowi z niej wrócili. Miesiąc temu, strażacy z naszego powiatu, w Matyldowie ucierpieli podczas gaszenia pożaru. Nasi druhowie z Giżyc  wspólnie ze strażakami z OSP Brzozów również brali udział w tej akcji, ale na szczęście wrócili z niej bez obrażeń. I dlatego tak ważne jest, aby za wstawiennictwem św. Floriana ich patrona, wypraszać dla nich wszelkie łaski, których im najbardziej potrzeba, a nade wszystko łaskę zdrowia, szczęśliwych udanych akcji i powrotów. Bardzo dziękuje druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach za udział w dzisiejszej mszy, która w ich intencji została odprawiona. Strażacki sztandar i strój, buduję w nas od wewnątrz i daje poczucie bezpieczeństwa. Niech dobry Bóg ma was w swojej opiece – zaznacz ksiądz Rafał.

W świątyni głos zabrał również Edward Krakowiak, prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP.

- Kiedyś strażacy gasili tylko pożary. Dziś wiemy, że druhowie są wielozadaniowi. Bardzo niewiele jest wyjazdów do pożarów, więcej strażacy mają obowiązków przy innych zdarzeniach, jak wypadki drogowe. I dlatego chcę podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach za zaangażowanie w pracę. Ta jednostka, jako jedna spośród ośmiu na terenie gminy Iłów w ostatnich latach jest najbardziej aktywną i rozwijającą się. Byłem niedawno i widziałem wyremontowaną salę w strażnicy. Teraz druhowie starają się o samochód bojowy. Dołożymy ze swej strony wszelkich starań, aby z różnych źródeł pozyskać pieniądze, aby strażacy z Giżyc osiągnęli swój cel. I tego wam druhowie życzę – podsumowuje Edward Krakowiak.

Życzenia druhom złożył również wójt gminy Iłów, Jan Kraśniewski.

- W przeddzień święta strażaków, chcę wszystkim druhom podziękować za ich aktywność, a tych sytuacji w ostatnim czasie było bardzo dużo. Gdy groziła nam powódź, bez wahania to właśnie strażacy przystąpili do naprawy wałów przeciwpowodziowych i monitorowali poziom wody w Wiśle. Nasi strażacy zawsze są w gotowości i dysponują swoim czasem, często uszczuplając kontakty rodzinne. I za to trzeba im szczególnie podziękować. Życzę wszystkim strażakom bezpiecznej służby, by wypadki ich omijały w czasie niesienia pomocy innym. Mam nadzieję, że w naszej gminie druhów strażaków będzie przybywać, bo złożyliśmy wnioski na Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, dla każdej jednostki OSP należącej do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Myślę, że w przyszłości będziemy pozyskiwać i sprzęt i działanie strażaków będzie bezpieczniejsze. Wiemy, że OSP Giżyce ubiega się o nowy średni wóz strażacki, mam nadzieję, że uda się dopiąć celu już wkrótce – podsumowuje wójt Jan Kraśniewski.

Święto strażaków i straży pożarnej, chociaż oficjalnie ustanowione dopiero w 2002 r., od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana. Święto jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi. Dlatego wszystkim strażakom - zawodowcom i ochotnikom - życzymy z okazji przypadającego 4 maja ich święta tylu powrotów ilu wyjazdów oraz wszystkiego co najlepsze - osobiście i zawodowo. I dziękujemy za wszystko!

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

TSA TSA

5 0

Lansera brak. 19:36, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OrmoOrmo

5 0

Krakowiak obwiesil się medalami jak ruski generał!!! 21:38, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MokMok

4 0

Boże wsparcie to jest wtedy kiedy nie wyją syreny i nie ma potrzeby wyjazdu do zdarzeń....i o to należy się modlić....!!👍 08:46, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OloOlo

2 1

A co. Robi ten stary ormowiec 10:38, 03.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do. Olodo. Olo

3 2

Stare ormowcy to teraz młode pisiory.....🤣 10:01, 04.05.2021


ZomoZomo

0 0

PiS ORMO stoi 23:30, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OloOlo

0 0

Tylko brak prezesa z brzozowa 16:05, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%