Zamknij
REKLAMA

Remont 15. Sierpnia. Mieszkańcy muszą się liczyć z zamknięciem drogi

10:03, 20.04.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Trwa warta niemal cztery miliony złotych przebudowa kolejnego odcinka ulicy 15. Sierpnia w Sochaczewie. Zakres prac jest duży i mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Więcej na temat prowadzonych prac mówi Daniel Wachowski, kierownik referatu komunikacji zewnętrznej Urzędu Miasta.

- Za cztery miesiące ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki, staną lampy z energooszczędnymi oprawami, powstanie ścieżka rowerowa i zatoczki dla autobusów ZKM. Pod koniec marca firma Strabag zaczęła roboty od kanalizacji deszczowej, która obecnie jest wykonana na odcinku 40 metrów. Ustawione zostały również dwie studnie o średnicy 1200 mm. Między ulicami Okrzei a Armii Krajowej wprowadzono ruch wahadłowy, którym kieruje automatyczna sygnalizacja świetlna. Jest to rozwiązanie tymczasowe, gdyż niestety pewnych prac nie uda się wykonać przy ruchu kołowym.

W pierwszym etapie droga będzie zamykana na odcinku od Broniewskiego do Okrzei, przy czym obydwie zostaną w tym czasie przejezdne w obu kierunkach.

- Etap II to całkowite zamknięcie ul. 15 Sierpnia, aż do wjazdu na obwodnicę. W tym czasie nie będzie wjazdu w ul. 15 Sierpnia ze wszystkich ulic bocznych. Przejezdne pozostaną ul. Broniewskiego oraz wjazd i wyjazd na obwodnicę, czyli ulice na początku i końcu tej inwestycji. W każdym z etapów wykonawca robót, czyli firma Strabag zapewnia mieszkańcom dojazd do posesji zlokalizowanych przy ul. 15 Sierpnia oraz do ulic Armii Krajowej, Nadbrzeżnej czy Pionierów, które nie łączą się z żadnymi innymi ulicami a jedynie z 15 Sierpnia. Dojazd do domów może być czasowo ograniczany na kilka godzin w ciągu dnia, gdy będzie to niezbędne z przyczyn technologicznych – informuje Daniel Wachowski.

Dokładna data zamknięcia nie jest jeszcze ustalona. Prace na modernizowanej drodze mają potrwać do 31 sierpnia

- W ramach przedsięwzięcia przebudowany zostanie prawie kilometr jezdni, ułożone chodniki dla pieszych, wydzielone dwa pasy rowerowe. Strabag zajmuje się również przebudową prawie 350 metrów kanalizacji deszczowej oraz skrzyżowań z ulicami Okrzei i Łuszczewskich. Dodatkowo za 212 tys. zł przedsiębiorstwo Usługi Elektryczne Adam Adamski z Żyrardowa ustawi przy 15 Sierpnia ponad trzydzieści energooszczędnych lamp. I będzie to ostatni etap remontu jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta - podsumowuje Daniel Wachowski. 

[ZT]57488[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%