Zamknij
REKLAMA

Sochaczew: alert hydrologiczny drugiego stopnia w powiecie

09:22, 20.04.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

W związku z  występowaniem opadów deszczu oraz spływem wód opadowych  lokalnie wzrósł poziom wód w rzekach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla powiatu sochaczewskiego. W związku ze spływem wód opadowych, przewiduje się dalsze wzrosty stanu wody.

- Wody Polskie na bieżąco monitorują sytuację hydrologiczno-meteorologiczną. Stan wód w rzekach i zbiornikach wodnych może się zmieniać, zależnie od nasilenia opadów oraz wysokości temperatur. Obecnie gleba jest mokra, dlatego Centra Ochrony Przeciwpowodziowej Wód Polskich pozostają w gotowości. Gospodarowanie wodą w zbiornikach jest dostosowywane do aktualnie panujących warunków – zbiorniki zarządzane przez Wody Polskie pracują zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i posiadają rezerwę powodziową – informują Wody Polskie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla dużej części województwa łódzkiego i mazowieckiego. Powiat sochaczewski również znalazł się w pomarańczowej strefie ostrzegawczej.  W naszym powiecie aktualny stan wody na rzece Bzurze mierzony jest w Żukowie.  Dziś 20 kwietnia poziom wody o godzinie 6.50 wynosił 264 cm. Stan alarmowy dla Bzury wynosi 350 cm, a ostrzegawczy 300 cm. W Wyszogrodzie natomiast wodowskazy wskazują 434 cm. Stan alarmowy dla Wisły wynosi 550 cm, a ostrzegawczy 500.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%