Zamknij
REKLAMA

Jacek Spilaszek: rajdów nie będzie, ale rowerami jeździć można

13:42, 19.04.2021 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

W końcu się stało – mamy wiosnę w Sochaczewie. Ubiegły tydzień sprawił, że wiele osób wątpiło już, że szybko nadejdą cieplejsze dni, ale początek nowego tygodnia nie zostawia złudzeń, że cieplejsze dni muszą się pojawić. A skok na termometrze sprawia, że coraz bardziej popularna i coraz chętniej wybierana jest aktywność na świeżym powietrzu.

Poza spacerami chyba najprostszą i najpopularniejszą aktywnością jest jazda na rowerze. Już weekend pokazał, że chętnych do pedałowania nie brakuje. Bo poza tymi, którzy na rowerach jeżdżą przez cały rok dołączyli do nich rowerzyści korzystający z tego środka transportu tylko od wiosny do jesieni.

Ci którzy z rowerem są za pan brat od lat doskonale wiedzą, że każdego lata w Sochaczewie nie brakowało imprez rowerowych. Jednak jak wyjaśnia ich współorganizator Jacek Spilaszek, epidemia covid-19 na organizację takich imprez nie pozwala.

- Co roku mieliśmy rajdy rowerowe rozpoczynające się pod starostwem powiatowym w Sochaczewie. Jednak na skutek pandemii i obowiązujących obostrzeń od ubiegłego roku musieliśmy wycofać się z ich organizacji. Na chwile obecną planów na ten rok nie ma, jeżeli chodzi o sochaczewskie rajdy rowerowe.

Na szczęście obowiązujące obostrzenia dotyczą organizacji imprez z dużą liczbą uczestników, a nie samej jazdy na rowerze. Dlatego dwa kółka można śmiało wyciągnąć z piwnicy lub garażu i przygotować do nowego sezonu.

- Rower na początek należy umyć. Później sprawdzamy wszystkie luzy w miejscach gdzie łączą się części rowerowe. Kontrolujemy napięcie linek służących do hamowania i zmieniania biegów czyli przerzutek. Ważne jest sprawdzenie, czy opony nadają się do jazdy przez kolejny sezon i jakie jest w nich ciśnienie powietrza. I oczywiście smarowanie łańcucha. Tutaj nie polecam środków typu WD, które wypłukują smar z łańcucha. Zwykły smar będzie najlepszym rozwiązaniem. Z jego aplikacją nie należy przesadzać. Ma być obecny i smarować łączenia między ogniwami. Jeśli cały łańcuch będzie mokry od smaru, to będzie się do niego przyklejał piasek i kurz, a to mu na pewno nie służy.

Zachęcamy też do sprawdzenia odzieży i środków ochrony, jakie przydają się w czasie jazdy na rowerze. Dobrze dobrany kask może przecież nawet uratować życie w czasie wypadku lub upadku. Lektura i przypomnienie sobie przepisów drogowych też na pewno nie zaszkodzi.

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mixermixer

4 0

taa.a na jasna górę wpada kilka tysięcy motocyklistów i powalona policjantka im dziękuje
https://youtu.be/UN02f87JS0c😠😠😠😠😠,powalić na ziemię dziewczynę,starszą panią(Babcię Kasię) spałować to umieją,ale dla tych Ghost Riderów to buziaczki i całuski
https://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/202104/1618222391_jbqd0a_600.jpg 19:36, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%