Zamknij
REKLAMA

PCPR Sochaczew czeka na plastyczne wizje rodziny zastępczej. Szczegóły konkursu

07:08, 16.04.2021 | MF
Skomentuj
REKLAMA

W ramach kampanii „Bądź nadzieją na miłość” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie ogłasza konkurs plastyczny „Odczaruj dziecięcy świat. Moja wizja rodziny zastępczej”. Mogą wziąć w nim udział wszystkie dzieci w wieku do 18 lat.

To kolejna odsłona kampanii „Bądź nadzieją na miłość”, realizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie w celu promocji rodzicielstwa zastępczego. Ruszył konkurs „Odczaruj dziecięcy świat. Moja wizja rodziny zastępczej”. Jego cele wyjaśnia dyrektor PCPR-u Katarzyna Kajak.

- Oczekujemy prac ukazujących wyobrażenie kochającej rodziny zastępczej. Na pewno docenimy te najbardziej oryginalne, ciekawe, inspirujące nas. Zależy nam bardzo na edukacyjnej roli tego konkursu. Uznaliśmy, że taka rywalizacja daje doskonałą możliwość opowiedzenia również dzieciom o rodzinach zastępczych, a także wzbudzenia szerszej, uświadamiającej dyskusji na ten temat. Od początku głównym założeniem kampanii jest zmiana wizerunku, postrzegania takich rodzin przez społeczeństwo.

Z tych powodów poza samym konkursem, PCPR będzie udostępniał jego uczestnikom, czyli dzieciom, materiały edukacyjne na temat rodzin zastępczych.

- Pragniemy uwrażliwiać dzieci na tę tematykę, skoro możemy spokojnie i świadomie rozmawiać na temat adopcji i rodzin adopcyjnych, powinniśmy potrafić w ten sam sposób rozmawiać o rodzinach zastępczych.

Prace, w formacie A4 i w dowolnej technice malarskiej, można nadsyłać na konkurs pocztą lub złożyć osobiście do specjalnej, oznakowanej skrzynki w siedzibie PCPR do dnia 7 maja. Obowiązują trzy kategorie wiekowe: do 7 lat, 8 – 12 lat, 13 – 18 lat. Konkurs skierowany jest do dzieci z powiatu sochaczewskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi około 14 maja, bliżej tego terminu zostanie też ustalona formuła wręczenia nagród, być może będzie już możliwe bezpośrednie spotkanie.

- Gorąco zachęcam do udziału w tym konkursie, tym bardziej, że czekają bardzo atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych. Przewidujemy w każdej z trzech kategorii wiekowych nagrodę główną i wyróżnienie. Będzie też nagroda specjalna ufundowana przez starostę Jolantę Gontę, która objęła patronat honorowy nad naszym konkursem.  

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PolaPola

1 2

Wizje chodźcie do mnie, blisko jak najbliżej.
Zostańcie w mojej głowie Najdziksze sny Oto jest wasza scena Reflektor niżej Korowód moich marzeń Wiruje,lśni... 09:43, 16.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lolalola

1 0

totalna schizofrenia do leczenia 22:03, 17.04.2021


REKLAMA
0%