Zamknij
REKLAMA

Ogródek Jordanowski w Sochaczewie. Nowe zabawki jeszcze w tym roku

14:45, 07.04.2021 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze w tym roku ogródek jordanowski przy al. 600-lecia w Sochaczewie zyska nowe zabawki. Zakres inwestycji nie jest mały, kwota przeznaczona na ten cel to 72 tysiące złotych. Zadanie jest jednym ze zwycięskich projektów Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego, które miały być zrealizowane w 2020 roku, ale z uwagi na epidemię zostały przełożone na rok obecny.

Ciążąca nam od roku sytuacja epidemiczna, zdalna szkoła, która skazała dzieci na zamknięcie w domach, czasami wciąż jeszcze lęk przed zakażaniem, a jeszcze pukająca do drzwi, zielona wiosna, sprawiają, że dziś szczególnie tęsknimy za zwyczajną rekreacją. A ta w tym roku w Sochaczewie ma zyskać z kilku powodów. Jednym z nich jest plan doposażenia ogródka jordanowskiego przy al. 600-lecia w Sochaczewie w nowe zabawki.

Projekt należy do zwycięzców Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak inni laureaci miał być zrealizowany w 2020 roku, ale z uwagi na generowaną przez epidemię niepewność, został przełożony na rok obecny. Ratusz początkowo planował doposażenie ogródka z wydatków bieżących, jednak z uwagi na spory zakres i koszt tych zakupów (72 tysiące złotych), podczas ostatniej sesji zdecydowano o zapisaniu zadania w wydatkach inwestycyjnych.

Autorem projektu, na który tak chętnie głosowali mieszkańcy, jest Cezary Jeznach, który tak uzasadniał wniosek:

- Istniejące urządzenia zabawowe są bardzo mocno oblegane przez dzieci, a ich aktualna liczba jest niewystarczająca i nie zaspakaja potrzeb małych mieszkańców Sochaczewa. Stąd propozycja zakupu i montażu dodatkowych elementów do zabawy, w tym doposażenie obiektu m.in. w przewijak wraz z ławeczką dla karmiących mam.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%