Zamknij
REKLAMA

Budżetowe zmiany w Iłowie. Zyskają Giżyce i Lubatka

14:44, 06.04.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

30 marca w Auli im. Jana Pawła II SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie  odbyło XXXVIII posiedzenie sesji rady gminy Iłów, na której radni przyjęli zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz w budżecie. Tym razem w radzie była jednomyślność.

[FOTORELACJA]10179[/FOTORELACJA]

Obie uchwały zostały dokładnie omówione przez radnych na komisjach wspólnych. Dlatego podczas głosowania zapanowała jednomyślność. Dokonano zmian w zakresie planowanego deficytu budżetu z kwoty  1.018.680,00  do kwoty  3.029.821,73  wprowadzając przychody budżetu w kwocie 2.011.141,73 z przeznaczeniem na wydatki budżetu. Dzięki przyjętym zmianom budżetowym uda się również zrealizować zadanie związane z budową Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Lubatka.  

- Na sesji zostały przyjęte uchwały, które nas uspokajają i stwarzają perspektywę pracy na dłużej, bo to chodzi o to, aby każda podjęta uchwała dawała możliwość  przewidywania na przyszłość. Tak jak w tej chwili, potrzebne są nam środki na tworzenie różnych koncepcji, bo będziemy zobowiązani do podejmowania działań ekologicznych. Abyśmy mogli występować o jakiekolwiek środki, to musimy mieć odpowiednią bazę finansową. W gminie Iłów często zdarzało się, że najpierw była dotacja, a później uzupełnianie dokumentów.   Jeżeli chodzi o Stacje Uzdatniania Wody w Lubatce, to projekt był przygotowany, ale przez długi okres brakowało środków. Dotacja rządowa pozwoliła nam przyspieszyć. Mało tego pozwala nam zrealizować zadanie w jednym roku, co jest najbardziej wskazane ekonomicznie.

 Dzięki przyjętym uchwałą rozpoczęta zostanie m.in. procedura wdrażania Malucha + w Szkole Podstawowej w Giżycach.

- Maluch+ to tworzenie nowej perspektywy dla budynku Szkoły Podstawowej w Giżycach. Kuratorium wyraziło również zgodę na przekształcenie placówki. Przekształcenie szkoły stwarza warunki bezpieczeństwa dla wszystkich stron tego procesu przekształcenia: dla dzieci, rodziców, ale również pracowników   – zauważa wójt Jan Kraśniewski.

Trzecią ważną wiadomością dla społeczności jest fakt, że dzięki podjętym uchwałom zabezpieczone zostały środki na zakup nowego samochodu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach. Na ten cel zabezpieczono kwotę 230.000. Dzięki temu, druhowie, będą mogli rozpocząć procedury pozyskiwania środków z innych instytucji.

- Zmieniały się warunki, bo najpierw mieliśmy zadeklarowaną kwotę 200 tysięcy później 300 tysięcy wkładu własnego. Wahałem się i liczę na to, że poprzez aktywność druhów z OSP Giżyce,  nikt im nie będzie odmawiał tej pomocy. I rzeczywiście te nasze deklarowane środki będą zbyt wysokimi i cześć zostanie w budżecie. Nie chciałem odkładać tej decyzji, bo i tak będzie to przed nami w tym, czy w następnym roku. Uznałem, że lepiej wcześniej zrealizować sprawę, aby nasi strażacy mieli przyzwoity sprzęt, adekwatny do ich aktywności.

Za otrzymane wsparcie na sesji w imieniu całej Ochotniczej Straży Pożarnej z Giżyc podziękował sekretarz Bartłomiej Kobylański.

- W imieniu wszystkich druhów z naszej jednostki dziękujemy, że tak niezbędne środki na pozyskanie nowego wozu bojowego będą mogły trafić do naszej jednostki. Nowe auto będzie służyło nie tylko mieszkańcom Giżyc, ale całej społeczności gminy Iłów.  

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ObjektywnieObjektywnie

4 3

Radni zadłużają gminę na potęgę . A największe rozdawnictwo to fundusz sołecki. 21:10, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zajmij sie swoimZajmij sie swoim

4 1

Mam dość jak większość Iłowiaków tego Durnego konfliktu. "Obiektywnie" zamilcz, przestańcie robić z naszej gminy pośmiewisko i dyskutujcie na sesjach, komisjach itp, a nie anonimowo na forum. 22:40, 07.04.2021


REKLAMA
0%