Zamknij
REKLAMA

Nowa Sucha: przydomowe oczyszczalnie z dotacją z budżetu gminy, to spora kwota

14:13, 06.04.2021 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Rada gminy Nowa Sucha przyjęła uchwałę dotyczącą zasad udzielania dofinansowania z budżetu gminy do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Oznacza to, że mieszkańcy już mogą starać się o dotację. – To spora kwota – podkreśla przewodniczący rady gminy Nowa Sucha Mariusz Mikulski.

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w niektórych rejonach gminy Nowa Sucha jest jedynym, możliwym rozwiązaniem. Jak mówi przewodniczący rady Mariusz Mikulski:

- Gmina jest różnie zamieszkana. Są miejscowości o gęstej zabudowie i tam mamy wybudowaną kanalizację sanitarną, taka inwestycja czeka nas jeszcze w Rokotowie, a następnie prawdopodobnie w Orłowie, gdzie przybywa zwartej zabudowy. Ale mamy też miejscowości o rozproszonej zabudowie i tu nie ma mowy o kanalizacji sanitarnej w najbliższym czasie. I tym mieszkańcom chcemy pomóc.

Program o dotacji celowej w przedmiotowej sprawie został opracowany już w zeszłym roku. Jak podkreśla Mariusz Mikulski, kwota dofinansowania jest spora.

- Kwota dotacji do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków wynosi 3 tysiące złotych. Trzeba tu podkreślić, że aby uzyskać dofinansowanie, należy się zgłosić do Referatu Gospodarki Komunalnej, podpisać umowę, a dopiero następnie przystąpić do budowy oczyszczalni. Nie odwrotnie. Chcieliśmy w uchwale dopuścić możliwość refundacji, ale RIO na to nie pozwoliło. Gorąco zachęcamy mieszkańców do korzystania z dotacji, przy niedużym gospodarstwie stanowi ona prawie połowę kosztów, więc naprawdę warto.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%