Zamknij
REKLAMA

Gmina Teresin: program Nasz Nowy Dom zmienił życie rodziny pani Aleksandry

10:02, 05.03.2021 | K.Ż
Skomentuj foto kadr programu Nasz Nowy Dom
REKLAMA

Bohaterami 218 odcinka Nasz Nowy Dom wyemitowanego wczoraj po godzinie 20.05 w telewizji Polsat byli mieszkańcy naszego powiatu. Tym razem ekipa remontowa Katarzyny Dowbor w 5 dni postanowiła dokonać metamorfozy w Granicach, w gminie Teresin,  gdzie  mieszka pani Aleksandra, samotnie wychowująca dwóch synów: dwudziestodwuletniego Igora i jedenastoletniego Patryka. Igor cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspargera i żyje w swoim świecie. Pani Aleksandra pracuje i ze swojej skromnej pensji zdołała nawet wyremontować cieknący dach domu. Budynek w którym mieszkają był w opłakanym stanie miał popękane ściany i zapadające się podłogi uniemożliwiające  normalne funkcjonowanie. Cały dom ogrzewany był przez stary i niebezpieczny dla wszystkich piec.  To właśnie w Granicach padła tak dobrze znana fraza, która dla wielu brzmi jak magiczne zaklęcie  „wyremontujemy wasz dom” wypowiadane przez Katarzynę Dowbor, dzięki, której  zmienia się diametralnie sytuację mieszkaniową oraz samych mieszkańców.

[FOTORELACJA]10080[/FOTORELACJA]

W granicach w gminie Teresin mieszka pani Aleksandra, samotnie wychowująca dwóch synów: dwudziestodwuletniego Igora i jedenastoletniego Patryka. Igor cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspargera i żyje w swoim świecie. Pani Aleksandra pracuje i ze swojej skromnej pensji zdołała nawet wyremontować cieknący dach domu. Budynek w  którym żyje rodzina wymagał natychmiastowej interwencji. Był w bardzo opłakanym stanie, miał popękane ściany i zapadające się podłogi uniemożliwiające  normalne funkcjonowanie. Cały dom ogrzewany był przez stary i niebezpieczny dla wszystkich piec.  Wszystko się zmieniło, dzięki wizycie ekipie budowlanej programu Nasz Nowy Dom.  

 

- Nasz odnowiony dom jest piękny, fantastyczny. Nie spodziewałam się, że będziemy mieli taki duży korytarz wcześniej prosto z dworu wchodziło się do kuchni. Zyskałam również swój wymarzony kącik z własnym łóżkiem. A do tego zastosowano jeszcze fotowoltaikę, dzięki której będziemy mieli darmowy prąd. Wspaniała przygoda. Coś pięknego. Myślę, że jest to przepustka ku lepszemu życiu. W którym, będzie nam lżej. Jestem szczęśliwa. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej przemiany. Chwilo trwaj.

Rodzina z gminy Teresin otrzymała od producentów programu klika prezentów wśród, których znalazł się voucher na kurs informatyczny online dla Igora, starszego syna pani Aleksandry.

- Myślę, że ten kurs pomoże mi w przyszłości dostać się do szkoły informatycznej.

W programie pojawili się również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Teresinie, którzy pomogli w pracach porządkowych.

- Przyszliśmy z  druhami OSP Teresin, aby pomoc mieszkańcom naszej gminy. Dużo serca i pracy zostało włożonej, aby ten dom w końcu był piękny – podsumowuje druh Łukasz Kowalski.

W całym domu jest ogrzewanie elektryczne. Pod podłogami zastosowano folie grzewcze, które ogrzewają dom. Na dachu zamontowano panele słoneczne, dzięki temu gospodarstwo zyska tani prąd. Pędzie tanio i ekologicznie.

- Jestem pewna, że rodzina pani Aleksandry będzie dbała o swój nowy dom. Teraz są tacy szczęśliwi i o to właśnie chodzi w naszej pracy.

Odcinek można zobaczyć  online na ipla.tv 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%