Zamknij
REKLAMA

Nowa jakość sportu w gminie Młodzieszyn. Powstaje nowoczesny kompleks lekkoatletyczny

11:56, 25.02.2021 | UG Młodzieszyn
REKLAMA

Wójt gminy Młodzieszyn z przyjemnością informuje, że trwają prace ziemne związane z.:„Przebudową kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Młodzieszynie – wariant 400 m – treningowy”. Warto zaznaczyć, że powstający kompleks jest pierwszym tego typu obiektem na terenie Gminy Młodzieszyn. Będzie on pełnił rolę sportowo-rekreacyjną tworząc warunki do rozwoju sportu szkolnego. Stanie się także obiektem ogólnodostępnym, co umożliwi podnoszenie sprawności fizycznej dorosłym mieszkańcom.

[FOTORELACJA]10061[/FOTORELACJA]

Całość inwestycji, na którą składa się: wykonanie, nadzór i badania obiektowe wynosi 3 mln 601 tys. zł, z czego 1,2 mln. zł stanowi pozyskane dofinansowanie od Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej – edycja 2018.

W ramach zadania zostanie wykonana bieżnia okólna o nawierzchni poliuretanowej typu sandwich czterotorowa 400 m z bieżnią prostą sześciotorową wraz z następującymi urządzeniami lekkoatletycznymi: rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku w wzwyż, skocznia do skoku o tyczce. Wewnątrz bieżni zostaną również wykonane boiska: do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 56 x 26 m z ogrodzeniem i piłkochwytami, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 29 x 45 m a także wyposażenie w sprzęt sportowy. Dodatkowe elementy obiektu to: piesze ciągi komunikacyjne, ogrodzenie, podstawowe zagospodarowanie terenu, zasilanie oświetlenia boiska.

- To jedna z naszych najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Jestem bardzo zadowolona z rozpoczęcia realizacji tego projektu. Jako Wójt Gminy oraz mieszkanka wierzę, że obiekt przyczyni się do rozwoju sportu na terenie gminy. Z obiektu korzystać będzie młodzież szkolna oraz mieszkańcy Gminy Młodzieszyn, ponieważ będzie to obiekt ogólnodostępny. Dziękuję osobom, dzięki którym realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa - dodaje wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

(komentarze wyłączone na prośbę autora tekstu - UG Młodzieszyn)  

(UG Młodzieszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%