Zamknij
REKLAMA

Lodołamacze w połowie kruszenia zatoru. Za 2, 3 dni dotrą do Płocka

12:02, 22.02.2021 | M.F
Skomentuj Wody Polskie
REKLAMA

Trwa walka z dużym zatorem lodowym w okolicach powiatu sochaczewskiego. Zator ma aż 7 kilometrów, ale jak informują Wody Polskie, jest już w połowie skruszony. Jak dziś powiedział prezes WP Przemysław Daca, za 2 – 3 dni lodołamacze powinny dotrzeć do Płocka.

[FOTORELACJA]10045[/FOTORELACJA]

Dziś (poniedziałek 22 lutego) Wody Polskie poinformowały o aktualnej sytuacji w kontekście zagrożenia powodziowego na Wiśle w okolicach Płocka.

- Na wysokości Woli Brwileńskiej lodołamacze kruszą zator lodowy o długości około 7 km. Spławiana jest także połamana kra ze stopnia we Włocławku. Dzisiaj do akcji lodołamania na zbiorniku włączone zostaną dwie jednostki, które dotrą z Gdańska.

Z kolei podczas dzisiejszego briefingu prasowego prezes Wód Polskich Przemysław Gaca powiedział, że lodołamacze na tym odcinku są już w połowie drogi, do skruszenia całego zatoru pozostało ok. 3 kilometrów i w ciągu 2, 3 dni statki powinny dotrzeć do Płocka. Udało się też stworzyć rynnę w stałej pokrywie lodowej na odcinku około 30 kilometrów.

Z uwagi na gwałtowną odwilż, krę i zatory sytuacja jest nadal bardzo poważna. W związku z ryzykiem powodzi również w naszym powiecie wszystkie służby postawione są w stan gotowości. Dziś rano poziom Wisły w Arciechowie, w gminie Iłów, osiągnął 505 cm (do przekroczenia stanu alarmowego brakuje tylko 5 cm).

[ZT]56613[/ZT]

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Adam Adam

1 0

W takim tempie to do Wyszogrodu dotrą po Wielkanocy albo po Bożym Ciele ,a tam ponoć jest najwyższy stan wody ,ale co to tego Przemysława obchodzi i powódz gwarantowana szczególnie w gminie .Młodzieszyn. 14:03, 22.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CzarekCzarek

1 0

Powódź w gm. Młodzieszyn występuje praktycznie co roku na Bzurze a w takim tępię bo jeśli rzeką jest skuta lodem po samo dno..to nie przeskoczysz. 14:25, 22.02.2021


Na dwa paNa dwa pa

1 0

Czaruś a kogo ty tępisz i w jakim tempie. 18:23, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%