Zamknij
REKLAMA

PSP Sochaczew: podwyższony stan gotowości w związku z sytuacją na Wiśle i Bzurze

17:00, 21.02.2021 | A.S
Skomentuj
REKLAMA

Komenda Powiatowa PSP Sochaczew w podwyższonym stanie gotowości. W związku z zagrożeniem hydrologicznym na Wiśle i Bzurze zwiększono stan osobowy na służbie w komendzie. Pozostali strażacy są w stałej dyspozycji i gotowości do działań na dyżurze domowym. Stan wód na Wiśle i Bzurze jest stale monitorowany. 

[FOTORELACJA]10040[/FOTORELACJA]

Jak mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie Rafał Krupa: 

- Po wprowadzeniu 3-ciego stopnia zagrożenia hydrologicznego na Wiśle w piątek wieczorem Komendant Powiatowy PSP Sochaczew st. bryg. Piotr Piątkowski podjął decyzję o zwiększeniu stanu osobowego strażaków będących na służbie w komendzie powiatowej. Na co dzień w naszej komendzie dyżuruje 10 strażaków, od soboty rano jest ich na stałe 12- stu. Są w stałej gotowości do wyjazdu.  Zwiększono także zespół w dyspozytorni - zamiast jednego, operacyjnego, który jest odpowiedzialny za przyjmowanie zgłoszeń i dysponowanie strażaków do wyjazdu, obecnie jest ich dwóch.  

To nie wszystko. Wszyscy strażacy pracujący jako kadra dowódcza komendy, pracująca w systemie 8- godzinnym, pozostaje w stałej dyspozycji i gotowości do działań na dyżurze domowym. 

- W całym powiecie dokonano także przeglądu sprzętu wykorzystywanego podczas działań powodziowych. Służby odpowiedzialne za reagowanie podczas powodzi (jednostki OSP i służby zarządzania kryzysowego) dokonały przeglądu sprzętu którym dysponują, potwierdzając jego przydatność do natychmiastowego użycia.

Strażacy w sposób ciągły monitorują stan Wisły na terenie wszystkich 3 nadwiślańskich gmin. Bezpośrednio zaangażowane w te działania są jednostki OSP Iłów, Kamion i Śladów. Strażacy z tych jednostek 3-4 razy w ciągu doby o różnych porach odczytują z wodowskazów stan wód na rzece, obserwują również stan wałów przeciwpowodziowych i infrastruktury przeciwpowodziowej, jak np. zasuwy na rowach melioracyjnych. 

- Na chwilę obecną stan rzeki Wisły ma tendencję wzrostową. W Wyszogrodzie woda przekracza już o niemal pół metra poziom alarmowy. Na Bzurze na razie jest bezpiecznie. Nie licząc odcinka przy ujściu do Wisły, gdzie stan jest podwyższony wodą cofającą się z Wisły, stan wód jest poniżej ostrzegawczego. 

Podwyższony stanie gotowości w Komendzie Powiatowej PSP Sochaczew ma obowiązywać do odwołania. Do tej pory w związku z podwyższonem stanem Wisły strażacy na terenie powiatu sochaczewskiego nie podejmowali jeszcze żadnej interwencji. 

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZenekZenek

0 0

No to teraz juz w zupełnosci jestesmy spokojni że nas nie zaleje ,jeszcze brakuje Macieja MINISTRANTA NA wałach i już spoko bedzie, 14:13, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%