Zamknij
REKLAMA

Bezpłatna mammografia dla sochaczewianek na Dzień Kobiet

13:59, 19.02.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji Dnia Kobiet, jak co roku 7 marca na placu Kościuszki odbędą się  bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Sochaczewa spoza programu NFZ. Badania odbędą się  w godzinach od 9.00 do 17.00. Zapisy chętnych prowadzone będą telefonicznie od 1 marca, w godzinach od  8.00 do 16.00, aż do wyczerpania limitu 70 miejsc. Koszt badań pokryje Urząd Miasta.

Już po raz dziesiąty ratusz organizuje akcje bezpłatnej mammografii dla sochaczewianek spoza programu NFZ. Od 2012 roku z okazji Dnia Kobiet i Dnia Matki  burmistrz Piotr Osiecki cyklicznie zaprasza panie z naszego miasta na mammografię. Do udziału w marcowej akcji zachęca Joanna Kamińska naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM

- Zachęcam sochaczewianki, by skorzystały z okazji i sprawdziły swój stan zdrowia. Badania prowadzone będą w ścisłym reżimie sanitarnym. Wizyta zajmuje kilkanaście minut, badanie jest bezbolesne, nie potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Zapisy chętnych prowadzone będą telefonicznie od 1 marca, w godz. 8.00-16.00, aż do wyczerpania limitu 70 miejsc. Ponieważ akcja finansowana jest z budżetu miasta, na badania zapisywane będą jedynie mieszkanki Sochaczewa. Zapisy przeprowadzi Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia. Należy zadzwonić do Urzędu Miasta (862-22-35) i wybrać wewnętrzny numer 440. Badania w 100 procentach finansuje samorząd miasta z funduszu na profilaktykę prozdrowotną – zaznacza Joanna Kamińska.

Ratusz zadeklarował, że  zafunduje darmowe badania 70 paniom. Może z nich skorzystać każda sochaczewianka w wieku do 49 i po 70 roku życia. Mammobus przyjedzie do Sochaczewa w niedzielę 7 marca i jak zawsze stanie na pl. Kościuszki. Lekarze z firmy MEDICA będą przyjmowali pacjentki od 9.00 do 17.00. Panie umawiane będą na konkretne godziny, by nie czekały na swoją kolej kilkadziesiąt minut.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%