Zamknij
REKLAMA

Dyrektor PUP Marlena Kowalska: myślę, że trzeba nam życzyć wytrwałości

10:57, 27.01.2021 | A.S
Skomentuj
REKLAMA

Wytrwałości, bo to był trudny rok– tego życzy sobie i swoim pracownikom dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sochaczewie Marlena Kowalska. Dziś Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Choć akurat sochaczewscy pracownicy PUP mogą być zadowoleni – stopa bezrobocia w powiecie spada.

Ile osób usłyszy dziś życzenia?

- Pracują u nas 33 osoby. Czego nam życzyć? Chyba przede wszystkim wytrwałości. Tego życzę swoim pracownikom, którym chcę podziękować za poprzedni rok. Był to bardzo specyficzny dzień dla urzędów pracy, ale wszyscy dali rade. Bardzo im za to dziękuję. Oby tak dalej.

To był trudny rok ze względu na pandemię i utrudnienia w obsłudze interesantów. W urzędzie wprowadzono obostrzenia w obsłudze interesantów – do placówki można wchodzić pojedynczo, w maseczce i po dezynfekcji rąk. W tej chwili tylko bocznym wejściem- główne jest remontowane.

Rok 2020 był jednak znacznie lepszy, niż można by się spodziewać, jeśli chodzi o poziom bezrobocia w powiecie sochaczewskim. Stopa bezrobocia była niższa niż średnia krajowa i średnia na Mazowszu.

- Sama jestem zaskoczona. Ostatnie dane pochodzą z października- stopa bezrobocia w kraju wyniosła 6,1%, w województwie mazowieckim 5,1% a w powiecie sochaczewskim 4,8%.

Liczba osób pozostających bez pracy w powiecie spada z miesiąca na miesiąc. W styczniu 2020 r. bez pracy pozostawało 1705 osób, w grudniu - 1687 osób.

- To także dla nas spore zaskoczenie. Obawialiśmy się, że ze względu na pandemię ta liczba bardzo wzrośnie, jednak nic takiego się nie dzieje. To, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że co raz więcej osób decyduje się na otwarcie działalności gospodarczej. Rekordowe środki jak na powiat przeszły przez PUP w Sochaczewie na pomoc przedsiębiorcom. Z puli na tarczę antykryzysową przekazaliśmy 27 mln zł.

Jest więcej pracy spoza granic Polski. Przybywa także miejsc pracy sezonowej, którą często podejmują – o ponad 1200 w ciągu roku. Podczas, gdy W ciągu roku wzrosła ona o ponad 1200-  gdy pod koniec 2019 r liczba wniosków dotyczących pracy sezonowej wyniosła 3901, na koniec 2020 r. już 5062. Także w tym roku liczba wniosków jest wyższa – na dzień 25.01 wynosi 549, w analogicznym okresie ub. r. było to 324. Już świadczenie o powierzeniu wykonywania pracy – jest obecnie 1171 wniosków, w styczniu 2019 r. było ich 996.

Aktywizacja osób bezrobotnych w liczbach:

- na staże skierowano 174 osoby,

- ze szkoleń skorzystało 65 osób

- środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej otrzymało 48 osób

- w robotach publicznych wzięło udział 20 osób

- na prace społeczne skierowano 8 osób

- wydano 2 bony na zasiedlenie

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Kaczor Kaczor

9 0

Nasza partyjna dziewczyna. 16:49, 27.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LOLALOLA

1 0

STATYSTYKI BEZROBOCIA TO JEST OD LAT FARSA CREATYWNA .BO REJESTRUJĄ SIĘ TYLKO LUDZIE KTÓRZY POTRZEBUJĄ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO. POSZUKUJĄ PRACY WSZYSCY CI, CO UTRACILI JA NA SMIECIOWYCH UMOWACH ALE JEŚLI NIE MIELI 12 MIESIĘCY OPŁACANYCH SKŁADEK I TO Z NAJNIZSZYMI KRAJOWYMI TO NAWET IM SIĘ ZASILEK PLATNY NIE NALEŻY A PRZECIEŻ OD MARCA SĄ ZMKNIETE W KRAJU CAŁE BRANŻE! !! TO SAMO STUDENCI PRACUJĄCY NA SMIECIOWYCH UMOWACH CO POTRACILI PRACĘ W MARCU BO IM RZAD FIRMY ZAMKNĄL TEZ TERAZ NIE MAJA ZASILKOW PŁATNYCH BO NIE BYLY ODPROWADZANE OD NICH SKŁADKI DO ZUSU.ZAROBILO PAŃSTWO NA PODATKU, ZAROBILY FIRMY NA CIEZKIEJ PRACY A STUDENT ZOSTAŁ BEZ SRODKOW DO ŻYCIA.JUŻ SKOŃCZYŁ STUDIA ,NIE MA PRACY BO FIRMY TERAZ WSTRZYMALY REKRUTACJE, NIE MA JUŻ WAZNEGO UBEZPIECZENIA ,NIE MA PLATNEGO ZASILKU CHOĆ PRACOWAL PRZEZ OSTATNIE 2 LATA!!! .NIE MA TEŻ SWOJEGO LEKARZA POZ WIEC SIĘ NIE TESTUJE I NIE IZOLUJE. ..WIEC MUSI KRAC ABY ŻYĆ LUB WEŹMIE PLECAK I WYJEDZIE Z TEGO NIENORMALNEGO KRAJU BO SYSTEM TYCH LUDZI MLODYCH NIE WIDZI.TO SAMO CALA ARMIA MAŁYCH ROLNIKÓW( OK.1-3HA) KTÓRZY DORABIALI SOBIE WCZEŚNIEJ NA SMIECIOWYCH UMOWACH TERAZ ZOSTALI BEZ PRACY .A Z HEKTARA ZIEMI TO RODZINY NIE UTRZYMAJĄ TYM BARDZIEJ ZE PONAD 70%GOSPODARSTW W POLSCE NIE PRZYNOSI ŹADNYCH ZYSKOW EKONOMICZNYCH I SĄ TO MAŁE RODZINNE GOSPODARSTWA PRODUKUJĄCE PRZEWAZNIE NA WŁASNE POTRZEBY.JEŚLI PODEJMIE TAKI MALY ROLNIK PRACE NA UMOWĘ O PRACĘ JEST WYKREŚLONY Z KRUSU.A WIEC NIE BĘDZIE W STANIE UZYSKAĆ POTEM EMERYTURY PO 25 LATACH OPLACANIA KRUSU. DLATEGO TO BEZROBOCIE TO FIKCJA BO PONAD 2 MLN POLAKOW PRACUJE NA SMIECIOWYCH TYMCZASOWYCH UMOWACH A ONI POTEM NIE MAJĄ ZASILKU TO SIĘ I NIE REJESTRUJA ..BO PO CO???JAK NP.DLA KOBIET CZY LUDZI WYKSZTALCONYCH NIE MA OFERT PRACY TERAZ W PUP W SOCHACZEWIE. .TO PO CO MAJA SIĘ TAM REJESTROWAĆ? ??DO TEGO OD LAT NIE MA PROGRAMÓW WSPARCIA DLA 50+BĘDĄCYCH LATAMI WYKLUCZENI BEZ GODNEJ PRACY. CZY TO JEST NORMALNE ABY PANSTWOWE URZEDY PRACY "NAGANIAŁY" TANICH NAJEMNIKOW PRACY PRYWATNYM AGENCJOM PRACY ??ZA NAJNIZSZE STAWKI PLACY??. PANI KOWALSKA PAPIER JEST CIERPLIWY I WSZYSKO PRZYJMIE.A STATYSTYKI SA TAKIE JAKIE ZAMAWIA TEN CO ZA NIE PLACI .... 09:51, 28.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

2 0

TAK JESZCZE PYTAM -A JAKIE MA POWIATOWY URZAD PRACY W SOCHACZEWIE PROPOZYCJE I OFERTY POWROTU NA RYNEK PRACY DLA KOBIET 40+50+KTÓRE WCZEŚNIEJ WYCHOWYWALY 2-4 DZIECI A POTEM MUSIAŁY SIĘ OPIEKOWAĆ CHORYMI I LEŻĄCYMI RODZICAMI CZY TEŚCIAMI? ??I CHCĄ TERAZ WRÓCIĆ NA RYNEK PRACY? ??CO IM MOŻE URZĄD ZAPROPONOWAĆ? ??ABY ZMIENIŁY ZAWÓD LUB PODNIOSLY SWOJE KWALIFIKACJE ZAWODOWE ??? 10:04, 28.01.2021


Do lolaDo lola

1 1

Wstąp do PiS. Jest tam taki program praca dla rodziny plus. 16:38, 28.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LalaLala

0 0

To jest rodzina na państwowym PINCET PLUS. 18:14, 28.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%