Zamknij
REKLAMA

Ruszyły szczepienia dla seniorów. 94-letni Mieczysław Sobieraj zaszczepiony jako pierwszy

13:52, 25.01.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Od dziś 25 stycznia  pierwsze dawki szczepionki przeciw COVID-19 dostają najstarsi seniorzy - powyżej osiemdziesiątego roku życia. Najprawdopodobniej pierwszym seniorem w powiecie sochaczewskim zaszczepionym przeciw COVID-19, został 94-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn,  Mieczysław Sobieraj, zaszczepiony przez doktora Jarosława Załuskiego.

[FOTORELACJA]9963[/FOTORELACJA]

25 stycznia rozpoczęły się w całej Polsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19 dla osób powyżej 70 roku życia. Jak przebiegały szczepienia relacjonuje Szpital Powiatowy w Sochaczewie.

-  Chyba pierwszym seniorem zaszczepionym w powiecie sochaczewskim, bo o godz. 10.30, okazał się 94-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn Mieczysław Sobieraj zaszczepiony przez doktora Jarosława Załuskiego. Pacjenci zaczęli zapisywać się na szczepienie już kilkanaście dni temu do swojej Przychodni Medycyny Rodzinnej w Młodzieszynie, gdzie w dniu dzisiejszym zostanie w sumie zaszczepionych 30 seniorów.

Wszystkie poradnie POZ, które zgłosiły do Narodowego Funduszu Zdrowia chęć szczepienia swoich pacjentów otrzymują tygodniowo jedynie  30 szczepionek. Problemem na dzień dzisiejszy jest więcej chętnych do szczepienia niż limit otrzymywanych szczepionek przez punkty szczepień lekarzy rodzinnych, co uniemożliwia zaszczepienia do końca marca wszystkich zainteresowanych seniorów.

- Mamy nadzieję, że niedługo do Polski zostaną dostarczane szczepionki innych firm, co umożliwi tygodniowo większą liczbę szczepień i zlikwidowanie kolejek. Warto więc już dzisiaj zapisać się na szczepienie, żeby w sytuacji zwiększenia dostaw przez firmy farmaceutyczne być w kolejności zarejestrowanym w systemie e-rejestracja – informuje Szpital Powiatowy w Sochaczewie.

Akcja szczepień w Młodzieszynie przebiega dziś sprawnie.  

 - Jak na pierwszy dzień to uważam, że akcja przebiega bardzo dobrze. Spodziewaliśmy , ze będą większe problemy organizacyjne, ale na razie jest wszystko dobrze, Pacjenci się zgłaszają. Na razie idzie wszystko zgodnie z planem. Mamy pacjentów powyżej 90. i 80. roku życia. Na dziś w naszej przychodni mamy zaplanowane zaszczepić 30 pacjentów, więc już w tym tygodniu więcej nie będziemy szczepić, bo tylko tyle dostaliśmy szczepionek – dodaje doktor Elżbieta Matuszewska-Woźnica.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

dejwdejw

3 3

Przesz to nie jest nawet szczepionka. 13:56, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kłuju kłuju.........kłuju kłuju.........

3 3

naczelne się już poszczepiły teraz pora na pokazówkę 16:29, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%