Zamknij
REKLAMA

Ratusz zamierza kupić dwa urządzenia dla oddziału covidowego w Sochaczewie

10:58, 20.11.2020 | UM Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd miasta przekaże szpitalowi dwa urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii pacjentów przebywających na oddziale covidowym. Aparatura wspomoże ich leczenie i rehabilitację. Decyzja o przeznaczeniu pieniędzy na zakup aparatów myAirvo2 firmy Fisher & Paykel zapadnie na sesji 27 listopada.

O pomoc w zakupie sprzętu zwrócił się do burmistrza dyrektor sochaczewskiego szpitala Robert Skowronek. W swym piśmie podkreślił, że w połowie października decyzją wojewody szpital został zobowiązany do utworzenia, w ramach Oddziału Wewnętrzno-Kardiologicznego oraz Anestezjologii i Intensywnej Terapii, łóżek dla pacjentów zakażonych lub podejrzewanych o zakażenie koronawirusem, a aparat do wysokoprzepływowej tlenoterapii znacząco pomógłby w leczeniu pacjentów z COVID-19. Niestety szpital nie ma środków na jego zakup.

Choć ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi pozwala samorządom kupować sprzęt do walki z covid z pominięciem przetargów (w trybie przetargowym nawet prosta procedura trwa kilka tygodni), ratusz dokonał rozpoznania rynku i dzięki temu zamiast jednego - kupi dwa urządzenia. Na ten cel z budżetu miasta wydzielono kwotę 46,6 tys. zł.

- Po sprawdzeniu ofert różnych firm i analizie naszych możliwości zdecydowaliśmy się na zakup dwóch aparatów, a ponieważ jest to zakup inwestycyjny, za niemal 50 tysięcy złotych, zgodę na wydatek musi wyrazić rada miasta. Decyzja w tej sprawie zapadnie na sesji 27 listopada. Nie mam cienia wątpliwości, że w tak ważnej sprawie radni zagłosują „za”, dlatego już wstępnie zarezerwowaliśmy sprzęt. Jego dostawa do Sochaczewa mogłaby się odbyć w kilka dni po sesji, czyli na początku grudnia – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Każdy z zestawów składa się z aparatu do wysokoprzepływowej wentylacji nieinwazyjnej myAirvo2, kompletu rurek do oddychania, masek w trzech rozmiarach, adaptera umożliwiającego podłączenie zewnętrznego źródła tlenu oraz zestawu do dezynfekcji. Jak przekonuje producent, urządzenia nie wymagają okresowych przeglądów i objęte są dwunastomiesięczną gwarancją.

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Star-ostryStar-ostry

3 0

A tzw. Władze Powiatu, jakie urządzenia kupują, skoro Szpital jest Powiatowy ?
Czy ktoś z Powiatu odważy się na odpowiedź. 13:51, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maciusmacius

2 0

kupuja bo sprzedali dzialke kosciolowi,to niby miasto siegneło dna 21:14, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

macius1macius1

0 1

powyzszy komentarz narusza regulamin,prosze o jego usuniecie 21:15, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwertyqwerty

0 0

czy chodzi o to urzadzenie?
https://www.oddychasz.pl/MyAirvo-2-Urzadzenie-do-terapii-wysokoprzeplywowej-przez-nos-p645

tu jest na zamówienie ale jego cena to 17tys wiec w cenie w której UM planuje kupic dwa tu mielibyśmy trzy
i to nie jest reklama sklepu tylko pierwszy z brzegu sklep internetowy znaleziony po wpisaniu nazwy e google 15:16, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA