Zamknij
REKLAMA

Iwaszkiewicz w Grecji. Relacja uczniów

14:05, 26.10.2020 | red.
Skomentuj foto ZS im. J. Iwaszkiewicza Sochaczew
REKLAMA

Dwudziestu uczniów i uczennic Liceum Ogólnokształcącego  Zespołu Szkół  im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie wraz z trzema nauczycielkami  od 15 października przebywają Grecji i zatrzymali się Paralia Panteleimonas w hotelu San Panteleimon, położonym nad morzem Egejskim w odległości 100 m od plaży. Uczniowie uczą się nowych umiejętności, ale mają również czas na zwiedzanie i robienie fotografii, a potem dzielenie się nimi w mediach społecznościowych.

[FOTORELACJA]9713[/FOTORELACJA]

Uczniowie każdego relacjonują jak przebiega ich grecki wyjazdu. Wolną chwilą zwiedzają i poznają lokalne klimaty, ale też codzienne życie i zwyczaje Greków i swoich rówieśników. Zachęcamy do zapoznania się relacją młodzieży z ostatnich paru dni.

21 października

Środa rozpoczęła się nauką języka greckiego. Nauczyliśmy się zwrotów grzecznościowych, które ułatwią nam komunikację z goszczącymi nas Grekami. Następnie uczyliśmy się tworzenia postów na facebook`u. Naukę tworzenia postów zakończyliśmy wspólna pracą z greckimi kolegami online. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Starego Pantaleimonas podziwialiśmy starą zabudowę, urokliwe brukowane uliczki, stragany pełne miejscowego rękodzieła. Był czas na zakup pamiątek i spróbowanie lokalnych przysmaków miodu kasztanowego i z jagód kumaro, które porastają góry Olimpu. Jesteśmy zauroczeni panującą tu atmosferą.

22 i 23 października

 Dwa dni intensywnej i owocnej pracy. Rozwijaliśmy umiejętności językowe, prowadząc negocjacje w języku angielskim. Warsztaty z autoprezentacji przygotowują nas do publicznych wystąpień, poprzez trening mowy ciała i właściwą intonację głosu. Dzięki tym warsztatom nabieramy pewności siebie. Na zajęciach z rozwijania kompetencji cyfrowych ćwiczymy pisanie postów, zamieszczanie ich na facebook`u i fanpage`u. Porządkujemy zdjęcia, które wykonaliśmy w różnych odwiedzanych przez nas miejscach po to aby zobrazować urok Grecji i podzielić się nim z Wami. W trakcie przerw spędzamy czas przy hotelowym basenie lub nad morzem, kąpiąc się i opalając.

 

24 października

 Kolejny dzień i kolejne zadanie. Byliśmy na greckim targu, który zorganizowany jest wzdłuż jednej z ulic miasteczka Leptokarya, targ taki zwany jest Laiki. Na targu zrobiliśmy mnóstwo zdjęć: owoców, warzyw , ryb, odzieży. Pytaliśmy o ceny, rodzaj płatności interesowała nas różnorodność oferowanych produktów. Zrobiła na nas wrażenie duża ilość odmian oliwek, przypraw, miód kasztanowy, owoce morza, tradycyjne grecki sery, świeże morskie ryby. Będzie to materiał potrzebny do wykorzystania na fanpage związanym z tradycjami kulinarnymi Grecji. Była to również doskonała okazja do zrobienia zakupów sezonowych owoców i warzyw, które obecnie zbierane są w Grecji.

W sobotę pełny relaks i nagroda za pracowicie spędzony tydzień. Wypłynęliśmy w całodzienny rejs statkiem po morzu Egejskim. Mieliśmy okazję podziwiać krajobrazy, wypoczywać i w pełni się zrelaksować. Dopłynęliśmy do wyspy Trzech Świec, gdzie zwiedziliśmy klasztor położony na szczycie wśród starych gajów oliwnych. Jednak główną atrakcją tego rejsu były skoki ze statku wprost do ciepłego, krystalicznie czystego, szmaragdowego morza. W drodze powrotnej na statku zjedliśmy obiad, tańczyliśmy zorbę i podziwialiśmy skaczące delfiny, które przez dłuższy czas nam towarzyszyły. Dla nas wszystkich to był fantastyczny, niezapomniany.

 

25 października

Na terenie muzeum archeologicznego spotkaliśmy się z młodzieżą i nauczycielami Platon School. Mieliśmy okazję przedstawić się w krótkiej prezentacji mówiliśmy o własnych zainteresowaniach i szkole. Zaprezentowaliśmy krótki pokaz musztry, który zrobił ogromne wrażenie na greckich koleżankach. Później przygotowana przez nas interpretacja utworu zespołu Lady Pank zachęciła do wspólnego śpiewania utworów w języku angielskim. Entuzjazm greckich koleżanek wzbudził w nas radość i zachęcił do kolejnych spotkań. Zwiedzanie muzeum archeologicznego w miejscowości Dion było zwieńczeniem miłego spotkania. Po powrocie do hotelu i smacznym obiedzie, uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach warsztatowych, w których wykorzystywaliśmy wykonane zdjęcia i zebrane informacje na potrzeby projektu. Po kolacji z zainteresowaniem słuchaliśmy wiadomości na temat Grecji, które przybliżyła nam pani Magda nasaz pilotka, która urodziła się i mieszkała 16 lat w tym słonecznym kraju.

Wczoraj byliśmy nad morzem, dzisiaj jesteśmy w górach. Dzień rozpoczęliśmy wycieczką do Litohoro miasteczka położonego u podnóża Gór Olimpu. Spacerowaliśmy i podziwialiśmy górskie krajobrazy. Górski wąwóz zaprowadził nas do Łaźni Zeusa – maleńkich oczek umieszczonych w zagłębieniach litych skałach. Później przejechaliśmy autokarem do Katerini gdzie spotkaliśmy się z naszymi wcześniej poznanymi greckimi koleżankami. Był to dla nas czas wolny, mogliśmy pospacerować po miasteczku przyjrzeć się jego mieszkańcom, którzy spotykają się w niedzielne popołudnia w tawernach, kawiarniach rozmawiając i relaksując się przy greckiej kawie.

Niespodzianką był również obiad na który zaserwowano nam owoce morza: ośmiorniczki, kalmary, małże i ryby. Zwieńczeniem dnia był tort urodziny dla Amelki, która dzisiaj skończyła osiemnaście lat.

(red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

MokMok

3 0

Brawo piekna i madra polska mlodziez.....z. Sochaczewa...!! 20:42, 26.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zocha.Zocha.

2 1

Ta panna po prawo nawet w ZKM bez maseczki jeździ. A później płacz.... 08:36, 27.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bolek Bolek

2 0

Tam. Pandemii. Nie. Ma 10:14, 27.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RODZICRODZIC

1 0

A czy ta grupa byla przebadana po powrocie bo moje dziecko jest uczniem IWASZKIEWICZA prosimy dyrekcje o odpowiedz 16:49, 31.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA