Zamknij
REKLAMA

PSZOK w gminie Iłów. Nowa lokalizacja na horyzoncie, ale są utrudnienia

08:50, 15.10.2020 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Trwa dyskusja na temat lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w gminie Iłów. Wszystko wskazuje na to, że ten powstanie na terenie oczyszczalni, ale potrzebna jest tu zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Temat PSZOK został również poruszony na ostatnim wspólnym posiedzeniu Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Ładu i Porządku oraz Komisji Rolnictwa i ochrony Środowiska.  Podczas posiedzenia członkowie obu komisji zasugerowali wójtowi,  aby lokalizacja PSZOK na terenie gminy Iłów znalazła się  w sąsiedztwie oczyszczalni w Iłowie, aby podjąć wszystkie działania ku temu zmierzające. Głos w tej sprawie zabrał wójt Jan Kraśniewski.

[FOTORELACJA]9682[/FOTORELACJA]

- Zawsze chciałem, aby PSZOK był zlokalizowany w ustronnym miejscu. I takie kryterium spełnia teren przy oczyszczalni ścieków w Iłowie. Niemniej jednak plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że na danym terenie może odbywać się tylko oczyszczanie ścieków. Dlatego czeka nas żmudna i kosztowana praca, aby móc na tej działce składować odpady - mówi wójt gminy Jan Kraśniewski.

Propozycja zlokalizowania PSZOK-u przy ul. Bitwy nad Bzurą miała zdaniem wójta tylko doraźny charakter.

- Zdawałem sobie sprawę, że zlokalizowanie PSZOK przy ul. Bitwy nad Bzurą nie jest najlepszym pomysłem, a działka docelowo będzie miał inne przeznaczenie. Dodam też, że na tej działce jest również kruszywo składowane i to też jest uciążliwe, gdy pracuje kruszarka. Znajdują się tez na niej kontenery na śmieci i w sposób nieformalny trwa to od jakiegoś czasu. I doraźnie myślałem, że w jakiś sposób wspólnymi siłami uporządkujemy ten teren. Ale równolegle czyniłem starania o to by przynajmniej bioodpady mogły być składowane przy oczyszczalni ścieków. Nawet myślę o tym by ten bio odpad wraz z odpadem z oczyszczalni ścieków stanowił dobry nawóz. Ciężko powiedzieć, czy nam to się uda ciężko, bo zmiana procesu technologicznego jest kłopotliwa i musi być rozłożona w czasie.  

[ZT]54835[/ZT]

[ZT]54857[/ZT]

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

razemrazem

3 2

na pieczyskach koło tego debu bedzie dobrze bo juz nie jest jako pomnik przyrody i bedzie dobrze. 13:18, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Moze wojt albo ktos odpowiedzialny odpowie nam odbiorcom wody z hydroforni w Brzozowku o stanie wody do spożycia bo dowiadujemy sie ze jest jeszcze skażona i nikt nie ma zamiaru nas poinformować jakby malo bylo zarażeń covidem lepiej zajmować sie starym debem bo to jest wygodny i bezpieczny temat czekamy na jakieś wyjaśnienia 19:39, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

1 0

Pan wójt zdawał sobie sprawę, że zlokalizowanie PSZOK przy ul. Bitwy nad Bzurą nie jest najlepszym pomysłem, ale mimo to cichaczem uruchomił administracyjny tryb budowy śmietnika mieszkańcom wymienionej ulicy pod nosem. Powiedzmy szczerze wójt traktuje gminę jak gimnazjum z nieznośnymi małolatami i rodzicami, którzy zawracają głowę. Szkoda tylko tych dwóch straconych i trzech najbliższych mizernych lat dla rozwoju gminy Iłów. ( obym się mylił ) 09:16, 26.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA