Zamknij
REKLAMA

Ekstremalna Droga Krzyżowa w gminie Teresin. Pokonają 43 km dźwigając krzyż

13:45, 15.09.2020 | A.S
Skomentuj
REKLAMA

43 km będą mieli do pokonania uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się w piątek 18 września w Niepokalanowie. Pokonanie pieszo i w milczeniu wymagającej trasy, dodatkowo niosąc krzyż, to dla pątników szczególna forma spotkania z Panem Bogiem i odkupienia win. Myśl przewodnia tego wyzwania to: „Droga Przebaczenia – Od zranienia do uzdrowienia”.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wielogodzinna nocna wędrówka w zmiennych warunkach atmosferycznych. W gminie Teresin będzie przebiegać głównie drogami asfaltowymi, 5 km to jednak odcinki polne i gruntowe, suma podejść to 144 m. Przy poszczególnych odcinkach trasy podana będzie liczba przebytych kilometrów od kościoła w Niepokalanowie. EDK rozpocznie msza św. o godzinie 20:00 w niepokalanowskiej bazylice. Potem trasa będzie przebiegać kolejno przez: Piasecznicę, Budki Piaseckie, Witoldów, Mikołajew, Kawęczyn, Szymanów, Kaski, Regów, Cegłów, Bożą Wolę, Bramki, Nowy Łuszczynek, Wolę Łuszczewską,  Pawłowice, Masznę, Paprotnię, z powrotem do Niepokalanowa.

To jedna z tegorocznych Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, które od kilku lat na terenie całego kraju organizuje ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, stojący za organizacją m.in. akcji Szlachetnej Paczki.

- EDK to pomysł na to, jak rozpocząć zmiany w swoim życiu. Opuść swoją strefę komfortu, by otworzyć się na nowe życie. Jeśli tkwisz tylko w tym, co znasz, Twoje życie się nie zmieni. Jeśli raz zaryzykujesz i zrobisz coś tak szalonego, jak całonocna wyprawa, znajdziesz w sobie inspirację do kolejnych zmian. EDK służy do tego, aby zmieniać swoje życie. Tu nie chodzi o sport, ale o zmianę życia.

Tegoroczna EDK miała się odbyć już 27 marca, została jednak odwołana ze względu na pandemię. Aby zapisać się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, należy wypełnić formularz na stronie internetowej www.edk.org.pl. Organizatorzy radzą wyposażyć się w zwykłą odzież turystyczną stosowną do aury, dobre i wygodne buty, nieprzemakalną kurtkę oraz prowiant na drogę.

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA