Zamknij
REKLAMA

Gmina Młodzieszyn. 16 nowych ulic dla mieszkańców Adamowej Góry i Juliopola

09:39, 15.09.2020 | K.Ż
REKLAMA

W gminie Młodzieszyn mieszkańcy dwóch miejscowości Adamowa Góra i Juliopol, od pewnego czasu, w celu zaprowadzenia porządku, starali się o nadanie nazw ulic. W związku z tym przeprowadzono odpowiednie procedury i złożono wnioski, a na ostatniej sesji rady gminy Młodzieszyn radni przyjęli stosowne uchwały w tej sprawię.  Dzięki temu na terenie gminy przybędzie aż 16 nowych ulic.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, aby nadać nazwę ulicy Świerkowa, dla drogi gminnej w miejscowości Juliuopol. Jak podkreśla Martyna Banasiak-Safulak, młodszy referent ds. dróg,  nazwę ulicy wyłoniono poprzez konsultacje społeczne z mieszkańcami.

- W związku z licznym podziałem działek rolnych, na działki pod zabudowę mieszkalną, na działce oznaczonej w ewidencji gruntów numer 504/2 obrębie geodezyjny Juliopol mieszkańcy zabiegali o na nadanie nazwy ulicy. W związku z tym, mieszkańcy apelowali, aby nadawać chronologicznie i prawidłowo numeracje porządkową nowym nieruchomościom, aby nie było problemu z późniejszym zlokalizowaniem przez odpowiednie służby z czy kuriera konkretnego domostwa. W wyniku przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami, zdecydowano się nazwać ulicę Świerkową – podsumowuje Martyna Banasiak-Safulak.

Podobna uchwała została podjęta w związku z prośbami mieszkańców Adamowej Góry. Tam nazwy otrzyma, aż 15  ulic.

- Uchwała nadania nazw ulic w miejscowości Adamowa Góra, podyktowana jest takim samym problemem, który wynikał również z licznego podziału działek rolnych pod zabudowę. Aby zapewnić chronologiczne i prawidłowe nadawanie numerów porządkowych nowym nieruchomościom musieliśmy wprowadzić ulice. Na poszczególnych działkach w Adamowej Górze powstaną następujące ulice: Słoneczna, Klonowa, Orzechowa, Migdałowa, Sezamowa, Kokosowa, Pistacjowa, Bajkowa, Kwiatowa, Złota, Kwarcowa, Rubinowa, Szafirowa, Diamentowa i Graniczna – podsumowuje Martyna Banasiak-Safulak.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA