Zamknij
REKLAMA

Dożynki Powiatowe w Pilawicach. Będą wieńce, koncert i tradycyjna grochówka

09:08, 07.09.2020 | Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Skomentuj
REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Urząd Gminy w Sochaczewie - zapraszają rolników, jak również całą społeczność naszego powiatu do czynnego udziału w uroczystościach dziękczynnych za tegoroczne plony.

 

W tym pięknym, staropolskim obrzędzie, jakim są Dożynki Powiatowe, podczas którego dziękujemy za zebrane plony i dzielimy się dożynkowym bochnem chleba, wyraża się ogromna wartość rolniczego trudu. Powiat sochaczewski kultywuje tę tradycję każdego roku poprzez organizację dożynek. Mimo trwającej pandemii nie inaczej będzie w tym roku. Jolanta Gonta, starosta sochaczewski i Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew zapraszają wszystkich mieszkańców w niedzielę, 20 września na powiatowe święto plonów, tym razem do Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach. Początek Mszy św. o godz. 11.30.

Tegoroczne Dożynki Powiatu Sochaczewskiego będą miały jednak skromniejszy charakter niż dotychczas. Powodem jest oczywiście trwająca pandemia związana z wirusem SARS-CoV-2. Dlatego też, w wyniku obowiązujących obostrzeń, a przede wszystkim z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i ochronę zdrowia uczestników, świętowanie ograniczone będzie wyłącznie do Mszy św. dziękczynnej w kościele w Pilawicach, gdzie zostaną poświęcone dożynkowe wieńce i bochen chleba wypieczony z tegorocznego zboża oraz złożone zostaną dary ołtarza. Jedyną atrakcją rozrywkową, jaką planujemy jest krótki koncert muzyczny w wykonaniu Sochaczewskiej Orkiestry Dętej, po zakończeniu nabożeństwa, tuż przy kościele. Co więcej, mimo pandemii organizatorzy nie zapominają o innego typu atrakcjach, stąd na przybyłych czekać będzie tradycyjna grochówka. Dodatkowo, zaplanowane są liczne konkursy o charakterze dożynkowym na kilka dni przed planowanymi uroczystościami. O szczegółach informować będziemy na stronie internetowej powiatsochaczew.pl oraz na profilu fb Starostwa, jak również w radio i prasie.

Wzorem ubiegłych lat Parterem Strategicznym święta plonów 2020 w powiecie sochaczewskim jest spółka PGNiG Obrót Detaliczny, lider sprzedaży na rynku gazu ziemnego w Polsce. Spółka obsługuje blisko 7 mln klientów, gospodarstw domowych oraz przedsiębiorców, wśród których są zarówno duże, średnie i mniejsze firmy. Spółka specjalizuje się również w sprzedaży: gazu ziemnego (wysokometanowego i zaazotowanego), energii elektrycznej, sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz skroplonego gazu ziemnego (LNG). Miło nam, że spółka PGNiG Obrót Detaliczny ponownie zaangażowała się w organizację naszego święta. Zatem serdecznie zapraszamy do Pilawic.

Starostwo Powiatowe

(Starostwo Powiatowe w Sochaczewie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

dwudusznik sochaczewdwudusznik sochaczew

2 3

...BĘDZIE GROCHÓWKA [darmowa ? ]- JADĘ TAM. 15:27, 07.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

normalninormalni

2 2

żryj trollu może się udławisz za dwie dusze na raz 16:32, 07.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA