Zamknij
REKLAMA

Nadzwyczajna sesja w Młodzieszynie. Radzili o komunikacji i budżecie

10:37, 01.08.2020 | UG Młodzieszyn
REKLAMA

W czwartek 30 lipca 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności odbyła się XXIII Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Młodzieszyn.

 

Na sesji rada gminy podjęła uchwałę zmieniającą budżet gminy na 2020 rok. Dokonano zmian w planie po stronie dochodów i wydatków bieżących i majątkowych w związku z potrzebami wynikłymi w trakcie realizacji budżetu. Główne zmiany dotyczyły:

– zwiększono plan dochodów z tytułu subwencji oświatowej o kwotę 20 000 zł na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej w Janowie,

– zwiększono plan dochodów z tytułu dotacji celowych otrzymanych z budżetu Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie realizacji zadnia pn „Oznakowanie miejscowości oraz wymiana lamp oświetlenia sołectwa Bibiampol – o kwotę 10 000 zł , sołectwa Helenów Skutki o kwotę 10000 zł , sołectwa Mistrzewice – o kwotę 10.000 zł , sołectwa Stare Budy – o kwotę 10 000 zł , sołectwa Witkowice o kwotę 10 000 zł , zwiększono plan dochodów z tytułu dotacji celowych otrzymanych z budżetu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn ”Przebudowa drogi gminnej w m. Radziwiłka” o kwotę 120 000 zł.

Ponadto zwiększono plan wydatków bieżących o kwotę 15 000 zł z przeznaczeniem na zakup usług urbanistycznych związanych z opracowaniem decyzji o warunkach zabudowy.

Zwiększono plan wydatków majątkowych o kwotę 5 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu samochodu dla Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Zwiększono plan wydatków bieżących o kwotę 2 950 zł na zakup energii do budynków strażnic OSP. Szczegółowe zmiany w uchwale są dostępne w BIP w zakładce Uchwały 2020 r. z którymi można się zapoznać.

Rada gminy na wniosek mieszkańców gminy w sprawie utworzenia nowych linii autobusowych podjęła uchwałę w sprawie organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy oraz gmin Sochaczew, Iłów, Rybno, Słubice, z którymi to zawrze porozumienie.

W uchwale określono sieć komunikacyjną na której planowane jest wykonywanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej:

  • Januszew – Żuków Piekarnia przez Mistrzewice,
  • Januszew – Altanka przez Adamowa Góra ,
  • Januszew – Kuznocin przy prostej przez Młodzieszyn.

 

(UG Młodzieszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA