Zamknij
REKLAMA

Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie: pojedynczo, ale zapraszamy

12:55, 21.05.2020 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy poniedziałek, 25 maja, otwiera się dla czytelników Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie. Ponieważ siedziba placówki jest mała i ciasna, mieszkańcy będą wpuszczani do środka pojedynczo, pozostali muszą poczekać na zewnątrz. O wszystkich obowiązujących zasadach rozmawiamy z Elżbietą Szczypińską, kierownikiem biblioteki.

 

Do grona odmrożonych placówek dołącza Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie. Od najbliższego poniedziałku będzie można tu i zwrócić, i wypożyczyć książki. Ponieważ siedziba biblioteki jest bardzo mała, obowiązują szczególne zasady. Przede wszystkim do wnętrza wchodzimy pojedynczo, co oznacza, że pozostali czekają na zewnątrz. Ci, którzy będą chcieli tylko zwrócić książki, skorzystają ze specjalnie oznakowanego pudła – w takim przypadku w ogóle nie będzie kontaktu z personelem. Wszystkie zwracane książki przejdą pięciodniową kwarantannę.

O wszystkich zasadach rozmawiamy z kierownik placówki Elżbietą Szczypińską.

- Na razie nie ma możliwości korzystania z czytelni oraz stanowisk komputerowych. W związku z tym zwracam się z ogromną prośbą do czytelników, by zamawiali książki z domów, ze swoich komputerów lub innych urządzeń mobilnych. Jeśli ktoś nie będzie miał takiej możliwości, przyjmujemy też zamówienia telefoniczne lub mailowe.

Dla swoich czytelników biblioteka zapewniła płyn dezynfekcyjny i rękawiczki (tzw. zrywki jak w supermarketach). Goście proszeni są też o zakrywanie nosa i ust oraz o nieprzychodzenie z dziećmi.

Do 30 czerwca obowiązują zmienione godziny otwarcia: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki biblioteka będzie otwarta od 10.00 do 18.00 (z jedną przerwą sanitarno – higieniczną od 13.30 do 14.30). W środy placówka czeka na Czytelników od 9.00 do 15.00 (przerwa od 11.30 do 12.30). W soboty jest nieczynna.

Warto też dodać, że biblioteka od poniedziałku 25 maja do piątku 29 maja przyjmuje prace w ramach konkursu „Wydajemy własną książkę”.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA