Zamknij
REKLAMA

Starosta Jolanta Gonta do mieszkańców powiatu sochaczewskiego

13:18, 24.03.2020 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Publikujemy informację starosty Jolanty Gonty skierowaną do wszystkich mieszkańców powiatu sochaczewskiego. 

W związku z epidemią koronawirusa, każdego dnia słyszymy o stale rosnącej liczbie osób zakażonych oraz podejrzewanych o zakażenie.

Na szczęście, z informacji, jakie mam na dziś rano, to jest na 24.03.2020 r., wynika, że nie ma w naszym powiecie osoby z potwierdzonym zakażeniem, ale nie wiem,y co będzie dalej.

Taki stan rzeczy, jest niewątpliwie zasługą wszelkich naszych służb, które na co dzień walczą z epidemią.

Ale nie mniej, a może szczególnie do takiej sytuacji, przyczyniacie się również Wy – mieszkańcy.

Tak dzieje się dzięki Waszej, odpowiedzialnej postawie, stosowaniu się do zaleceń służb, a szczególnie w zakresie przestrzegania zasad kwarantanny oraz wspaniałej odpowiedzi na apele, o pozostanie w domach, za co z całego serca Wam dziękuję.

Bardzo mocno pragnę również podziękować naszej wspaniałej młodzieży i dzieciom, które w olbrzymiej większości tak fantastycznie i dojrzale reagują na apel pozostania w domu.

W tym miejscu składam serdeczne podziękowania, szczególnie pracownikom służby zdrowia,  naszego szpitala, pracownikom SANEPIDU, policji, straży pożarnej, harcerzom, wolontariuszom, oraz wszystkim zaangażowanym - na czele z samorządowcami ziemi sochaczewskiej.

My, samorządowcy pracujemy cały czas, jesteśmy w stałej gotowości, mimo iż ograniczyliśmy pracę urzędów w zakresie bezpośredniego kontaktowania się urzędników z mieszkańcami.

Ale zrobiliśmy to w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody mazowieckiego, oraz wszystkimi, którzy stanęli do walki z tą epidemią.

Wspomagamy szpital i SANEPID.

W związku ze z prawdopodobieństwem zwiększenia ilości zachorowań, dla zapewnienia lepszego bezpieczeństwa naszym mieszkańcom, zaostrzamy rygory sanitarne w  szpitalu .

Dlatego postawiliśmy specjalny namiot przed budynkiem szpitala, który ma zapewnić funkcję dodatkowego pomieszczenia - poczekalni dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Pacjenci oczekujący na poradę, będą mieli tam zapewnione większe bezpieczeństwo epidemiologiczne, poprzez zwiększone odległości między oczekującymi. Przyczyni się to również do wzrostu bezpieczeństwa samych pracowników szpitala.

W związku z rosnącą liczbą osób poddanych kwarantannie, patrole policji zostają wzmocnione żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Samorząd powiatowy szeroko pomaga szpitalowi i to nie tylko w pozyskaniu płynów dezynfekcyjnych czy ubrań ochronnych, ale podczas najbliższej sesji Rady Powiatu, będzie chciał przekazać szpitalowi kwotę 80 tys. zł na zakup respiratora. Jestem przekonana, że radni powiatowi jednomyślnie poprą ten projekt.

Dziękuję również panu posłowi Maciejowi Małeckiemu, za pomoc w tych działaniach.

Jesteśmy również w stałym kontakcie z burmistrzem miasta oraz wójtami gmin, współdziałając i oferując sobie wzajemnie pomoc.

Apeluję, bądźmy odpowiedzialni, chrońmy osoby z podwyższonego ryzyka - osoby starsze, osoby z obniżoną odpornością, osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi. Chrońmy siebie nawzajem, a   szczególnie tych, którzy bezpośrednio ratują nasze zdrowie i życie - pracowników służby zdrowia.

Szanowni mieszkańcy, prawdopodobnie w najbliższym czasie będą wprowadzane jeszcze inne środki mające na celu skuteczniejszą walkę z epidemią.

Środki, które mogą być  mniej lub bardziej uciążliwe. Mogą pojawić się pewne ograniczenia w funkcjonowaniu również i naszej społeczności.

Ale proszę, pamiętajmy, że tym wszystkim działaniom przyświeca jeden cel – pokonać wirusa!

Monitorujemy sytuację na bieżąco i wiem że mogą pojawić się chwile trudne, nerwowe, ale proszę Państwa o wyrozumiałość, bo przecież cała nasza społeczność spotyka się z taką sytuacją po raz pierwszy w życiu.

Owszem, są dobre plany działań antykryzysowych, ale obecnej, ogólnoświatowej pandemii chyba nikt nie był w stanie przewidzieć.

Głęboko jednak wierzę, że możemy zjednoczyć się jeszcze bardziej i wspólnie pokonać każde zagrożenie.

Jolanta Gonta

Starosta Sochaczewski

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (18)

ivoivo

18 4

Na szczęście, z informacji, jakie mam na dziś rano, to jest na 24.03.2020 r., wynika, że nie ma w naszym powiecie osoby z potwierdzonym zakażeniem, ale nie wiem,y co będzie dalej.
Taki stan rzeczy, jest niewątpliwie zasługą wszelkich naszych służb, które na co dzień walczą z epidemią.

Kompromitacja. Tej pani już dziękujemy!!! 13:25, 24.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahahahahahahahaha

10 1

nie ma WYKRYTYCH !!! chyba tylko gonta wierzy ze nie ma wirusa w powiecie? 14:27, 24.03.2020


zenadazenada

22 2

gonta gdzie maseczki !!!!!i rekawiczki jednorazowe !!!!!! 14:26, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KorekKorek

15 1

„ Dziękuję również panu posłowi Maciejowi Małeckiemu, za pomoc w tych działaniach.”

Ciekawe za co???
20:00, 24.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahah no wlasniehahah no wlasnie

9 1

za promowanie pisu i dudy chyba :) 20:30, 24.03.2020


Demos kratosDemos kratos

14 3

prosimy o konkrety co dla Nas mieszkańców powiatu i miasta zrobił poseł, poza tym, że dobrze się ukrył i udaje że go nie ma a swoją tubą propagandową ze starostwa nie daje o sobie zapomnieć niestety. Ten poseł to kompromitacja dla jego wyborców i całego pisu. 20:56, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AparatAparat

14 1

brawo fotograf, taki retusz, majstersztyk! 21:05, 24.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SoczewkaSoczewka

6 0

Szacunku dla fotografa! Mistrz! 08:10, 25.03.2020


Edek Edek

5 8

Wszyscy ładnie piszą i tak pięknie obrabiają d..e wszystkim samorządowcom i nie tylko trzeba było wystartować w wyborach wygrać zdobyć zaufanie mieszkańców a nie teraz czepiają się. Po co to wszystko ????
Jest sytuacja taka jaka jest w Polsce zastosujecie się do próśb i przestańcie narzekać ciagle coś się nie podoba .... albo za dużo informacji albo za mało.
Cieszmy się, że mamy te informacje oraz róbmy wszystko abyśmy mogli się do nich zastosować i żeby pomogły.
Bądźmy narodem który trzyma się razem a nie kłóci zróbmy to chociaż w tej sytuacji która jest teraz w naszym kraju i niech wszystkim zależy na dobru wszystkich Polaków. 00:15, 25.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

smieszny jestessmieszny jestes

7 1

a co to za informacja ???? pitu pitu typu " pracujemy ciezko , wszystko pod kontrola, szpital wszystko ma słowem jest super . dla mnie zenada. A co do bycia samorzadowcem - wlasnie takei sytuacje pokazuja na co sie takie osoby nadaja :) 08:33, 25.03.2020


YyykYyyk

3 1

to jest spot wyborczy posła który jak cały pis skłóca naród, a płyny do dezynfekcji są do rąk. 18:36, 25.03.2020


LolaLola

2 1

JEDNOŚC I DYSCYPLINA SPOŁECZNA WYNIKA Z TEGO ,ZE LUDZIE SIĘ BOJA O SWOJE RODZINY,DZIECI W DOBIE ŚWIATOWEJ PANDEMII ..ALE TO NIE JEST ZASŁUGA URZEDNIKOW ,SAMORZĄDOWCÓW BO CI POZAMYKALI BIURA, URZEDY I OD IZOLOWALI SIĘ OD MIESZKAŃCÓW. A KRAJ NASZ STANĄŁ TERAZ NA GŁOWIE.NAJWIĘKSZY RESPEKT NALEŻY SIĘ DZIŚ SŁUŻBIE ZDROWIA ,EKSPEDIENTKOM W SKLEPACH,APTEKARZOM I WSZYSTKIM TYM, CO BOJA SIĘ KAZDEGO DNIA W PRACY.A CZAS POKAŻE JAKIE MAMY BRAKI W WYPOSAZENIU I LECZENIU CHORYCH.A ZA TEN STAN ODPOWIADAJA LOKALNI URZĘDNICY I SAMORZADOWCY. TO BĘDZIE TEST ,TEST NA SPRAWNOŚĆ TYCH WŁODARZY. ...WSZYSTKIM ŻYCZĘ ZDRÓWKA I SZCZĘŚCIA. ..BĘDZIE DOBRZE. ...😊 22:49, 25.03.2020


NauczycielNauczyciel

11 0

GONTA siedzi w domu i szyje maseczki, lada dzień pokaże ile zrobiła ..... ma kupę miejsca w nowym domu 🤣🤣🤣🤣🤣
09:06, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaa

7 0

Kiedy mural antywirusowy? 09:45, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadeuszTadeusz

6 0

Nawet w tych trudnych chwilach nie zapomina o spłacie kredytu od Mateusza na Pl Kościuszki nie zapomina Pani też o pośle który cały czas się stara tylko nie wiadomo dla kogo? 13:03, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tadeusz tadeusz

7 1

Zapomniałem Pani założy maseczkę bo nie wypada pouczać innych a samemu nie przestrzegać zaleceń 13:05, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Och, ochOch, och

5 1

oj tak, maseczka obowiązkowo 18:41, 25.03.2020


MieszkaniecMieszkaniec

2 0

80 tysiecy... i jeszcze radni muszą poprzeć? Przecież to jest śmiech na sali 🤦‍♀️ taka kwota to pół dnia funkcjonowania naszego szpitala A Gonta ma się czelność taką śmieszną kwotą chwalić. Parodia 17:17, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone