Zamknij
REKLAMA

Ekstremalna Droga Krzyżowa Sochaczew 2020. Zapraszają Marta i Jakub Wasilewscy

17:08, 24.02.2020 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz szósty mieszkańcy mogą wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Sochaczewie. W tym roku pojawi się nowość, dodatkowy odcinek dla amatorów większego jeszcze wysiłku. Marta i Jakub Wasilewscy serdecznie zapraszają na niezwykłą, nocną podróż przez Puszczę Kampinoską.

 

Każdego roku chętnych do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Sochaczewie jest coraz więcej. W zeszłym roku była to liczba około 300 osób. Ten fakt sprawia, że Marta i Jakub Wasilewscy, główni organizatorzy wydarzenia, nie tylko nie wątpią w jego sens, ale też mają niesłabnący zapał do jego rozwijania.

- Już od dwóch lat przymierzałem się do stworzenia alternatywnej, dodatkowej trasy EDK, o jeszcze większym stopniu trudności. Dzięki pomocy kolegi, który bardzo zaangażował się w organizację drogi w tym roku, taka trasa nareszcie powstała. Liczy dokładnie 65,5 kilometra. To dla najtwardszych piechurów.

Podsumowując, uczestnicy tegorocznej EDK będą mieli do wyboru dwie trasy: tradycyjną spod kościoła w Chodakowie przez Puszczę Kampinoską do Nowin, o długości 43,3 km, i dodatkową z pętlą do Chodakowa, dłuższą o 20 km, co w sumie daje wspomniane 65,5 km.

Jak podkreśla Jakub Wasilewski, EDK jest tak naprawdę dla wszystkich, którzy chcą dotknąć głębi istnienia sprowokowani niecodziennymi warunkami:

- Ekstremalna Droga Krzyżowa jest dla każdego, tak wierzącego, jak i niewierzącego. Ideą jest wyjście nocą i pokonanie długiej drogi w rozważaniu stacji męki Pańskiej.

- Ideą jest również to, by każdy, kto przejdzie tę trasę w trudzie, skupieniu i milczeniu, spotkał się z Kimś na górze, Kto nad nami czuwa – dodaje jego żona Marta, zaangażowana w organizację EDK.

Oboje podkreślają, jak ogromny wpływ na uczestników ma każdego roku pokonanie EDK, jakie pokonanie często zwyczajnie fizycznych słabości, ale i bywa, że lęku przed nocą i okrytym ciemnością lasem przynosi szczęście. A są lata, że jest naprawdę ciężko, jak wtedy, gdy temperatura spadła do minus 9 stopni i rozpętała się śnieżyca. Na pocieszenie dodajmy, że w tym roku wiosenna aura raczej jest gwarantowana, choć oczywiście 100-procentowej pewności co do warunków pogodowych mieć nie można.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnikom EDK towarzyszyć będzie specjalne hasło, które w tym roku brzmi: „Droga przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”.

- Piękne hasło, zachęcające do przebaczenia. Niemal każdy z nas chowa w sobie różne urazy, które w gruncie rzeczy zatruwają nam życie, odbierają szczęście. Tylko przebaczenie może dać nam szczęście, uwolnić od ciężaru na sercu, faktycznie uzdrowić – podkreśla Marta.

Wspólnie z organizatorami zachęcamy do udziału w EDK. Odbędzie się ona 27 marca. Tego dnia wszyscy chętni proszeni są o przybycie o godzinie 19.30 do kościoła św. Józefa robotnika w Chodakowie, gdzie po mszy św. wszyscy wyruszą w długą drogę przez puszczę do Sanktuarium Matki Bożej Radosnej Opiekunki Przyrody w Nowinach, lub jeszcze dalej, by wrócić do Chodakowa. Zalecane są zapisy na wydarzenie przez stronę http://www.edk.org.pl/trasa-edk/sochaczew-nowiny-541.html, dzięki którym organizatorzy będą mieli wyobrażenie o liczbie pakietów startowych, które chcieliby dla wszystkich przygotować.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

CiekawskiCiekawski

11 1

Czy w tym roku też wejście przed świtem do KPN będzie na własną odpowiedzialność? Czy można będzie bez wizji mandatu poruszać się po terenie puszczy? 21:33, 24.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lewaklewak

11 5

zenada 16:45, 25.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MokMok

12 3

Dziekuje nie ide,mam lepszy pomysl 17:45, 25.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PielgrzymPielgrzym

1 0

Słowo "Ekstremalna" nabrało w tym roku zupełnie innego znaczenia. Jak to się wszytko ma do akcji "zostań w domu"? 22:29, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone