Zamknij
REKLAMA

Sochaczewianka K.A. Figaro o seksie po raz trzeci. Próba życia

09:00, 13.02.2020 | Red.
Skomentuj
REKLAMA

Dziś premiera "Próby życia" autorstwa sochaczewianki K.A. Figaro. To już trzeci tom z cyklu "Rozchwiani", a pisarka zapowiada, że już ma pomysły na kolejną powieść. Wątek miłosny plus sceny erotyczne okazały się strzałem w dziesiątkę, bo książki spotkały się z przychylnością czytelników.

 

K.A. Figaro to pseudonim artystyczny sochaczewianki, która właśnie wydała trzeci tom cyklu Rozchwiani. Jak sama mówi, jej książki to romanse ze scenami erotycznymi, które pobudzają wyobraźnię, relaksują w czasie czytania i pozwalają skoncentrować się na innych sferach niż codzienne problemy. To chyba odpowiedź na pytanie: Skąd popularność tego typu literatury.

Próba życia to tytuł trzeciej powieści z cyklu Rozchwiani, traktującej o trudnych relacjach Łucji i Dymitra, choć z uwzględnieniem nowych bohaterów. Dla przypomnienia, pierwszy tom: „Prosty układ” opowiada o niezobowiązującym układzie polegającym na seksie bez uczuć. Choć taka relacja nie odpowiada młodej studentce, godzi się na niego, by w drugim tomie „Zranione uczucia” zdecydowała się wyznać co w rzeczywistości czuje do zamożnego, aczkolwiek snobistycznego Dymitra. Co nowego przynosi tom trzeci „Próba życia”? Jak mówi autorka:

- W najnowszej części jest mniej scen seksu niż w poprzednich, bo tym razem skupiłam się na aspekcie psychologicznym. Chcę, żeby moi bohaterowie z każdym tomem dojrzewali.

Sochaczewianka K.A. Figaro to kobieta pracująca na etacie, a przy okazji mama i żona. Mimo natłoku codziennych obowiązków, znajduje czas na pisanie:

- Najczęściej siadam do pisania około 21.00-22.00, kiedy moje dziecko pójdzie już spać, a ja obrobię się z obowiązkami domowymi, przy których mogę również liczyć na wsparcie męża. Piszę do 1.00-2.00 w nocy. Mimo, że wstaję o 6.00 niewyspana, mam poczucie spełnienia. Pisanie daje mi dużo satysfakcji, którą dodatkowo potęguje to, że staję się rozpoznawalna przez czytelników. Podchodzą do mnie w sklepach, zagadują, pytają czy jestem szczęśliwa z powodu wydania książek, a ja im zawsze mówię, że tak.

Premiera „Próby życia” ma miejsce już dziś. Książki do nabycia w Empiku. Co ważne, w głowie K.A. Figaro już tworzą się pomysły na część czwartą. Literatura erotyczna święci ostatnio triumfy, jak przyznaje autorka, to chyba kwestia tego, że społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte na sprawy seksu, choć taka zmiana jest zauważalna przede wszystkim u młodszego pokolenia.

foto: fb K.A. Figaro

Tekst na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez Grażynę Bolimowską-Gajdę.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZnajomaZnajoma

1 1

Brawo Kasiu
Życzę owocnych sukcesów ? 13:56, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA