Marianna Fijewska jest mieszkanką Teresina. Szczególną mieszkanką, zasługującą na dostrzeżenie. Jej książka "Tajemnice Pielęgniarek" przez wiele tygodni po premierze była jednym z bestsellerów Emipku. Przed kilkoma dniami została zaś nominowana do tytuł Książki Roku 2019 w kategorii Literatura faktu. Dziennikarka zachęca do wsparcia jej swoim głosem. Zapowiada przy tym swoją kolejną publikację.
Książka „Tajemnice Pielęgniarek” wydana na początku 2019 roku była dogłębnym reportażem na temat warunków psychiczno - społeczno-ekonomicznych polskich pielęgniarek. Została napisana na podstawie wywiadów z 58 przedstawicielkami tego zawodu. Wyłania się z niej smutny portret przeciążonych i niedocenionych kobiet, które dźwigają znacznie więcej niż nam się wydaje. Są otoczone śmiercią i dramatami ludzkimi, zostawione same sobie, bez szansy na opiekę psychologiczną.
- To co mnie, jako autorkę bardzo cieszy, to fakt, że po publikacji książki odezwało się do mnie kilkadziesiąt kobiet: młodszych i starszych pielęgniarek, które dziękowały za tę szczerą publikację i wyrażały nadzieję, że dzięki napisaniu o nierzadko przerażającej i brutalnej rzeczywistości szpitalnej, postrzeganie pielęgniarek w Polsce ulegnie zmianie.
Książka po swojej premierze przez wiele tygodni była jednym z bestsellerów Empiku. Właśnie została nominowana w największym w Polsce plebiscycie organizowanym przez serwis LubimyCzytać.pl i Allegro na Książkę Roku 2019 w kategorii Literatura faktu, reportaż. W tej kategorii nominowano w sumie 20 książek. O tym, która zwycięży, zdecyduje wynik głosowania. Każdy może bezpłatnie zalogować się lub zarejestrować w serwisie i oddać głos pod tym linkiem- https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/87/literatura-faktu-publicystyka?fbclid=IwAR1woTBQjyHO9EkFc0594M2RuJo0ukudJXZC0FLiedb8qSDKAquoZsU5EnQ
Zakończenie głosowania nastąpi wraz z końcem miesiąca.
Już 11 marca premierę będzie miała druga książka Marianny Fijewskiej - zbiór reportaży i wywiadów z pielęgniarkami i lekarzami najróżniejszych specjalizacji o wyjątkowym i niezapomnianym przypadku, z jakim spotkali się w swojej karierze medycznej.
- Wszyscy moi rozmówcy to medycy, którym zależy i którzy niejednokrotnie przedkładają pracę nad życie prywatne, a nawet nad własne bezpieczeństwo.
W książce występuje m.in. ginekolog, który skakał z helikoptera podczas wielkiej powodzi w 1997 roku, by ratować rannych, psychiatra, którego na służbie uwięziono i trzymano nóż przy gardle, czy pielęgniarka, która o mały włos nie padła ofiarą strzelaniny, gdy próbowała ratować swojego pacjenta.
- Wszystkie wywiady, które przeprowadziłam do nowej książki, poruszyły mnie znacznie bardziej, niż sądziłam. Myślę, że stało się tak dlatego, że spotykałam się z ludźmi, którzy nie tylko są otoczeni śmiercią, ale też potrafią zaryzykować własne życie dla ratowania innych.
0 2
Dziękujemy za tę propagandę.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz