Zamknij
REKLAMA

Darmowa mammografia na placu Kościuszki. I przy 600-lecia. Ratusz zaprasza

11:29, 19.01.2020 | KŻ
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Miasta Sochaczew od kilku lat umożliwia mieszkankom bezpłatne badanie mammograficzne na placu Kościuszki. Z profilaktycznego programu korzysta tysiące kobiet, które mogą mieć pewność, że badania są wykonywane na profesjonalnym i nowoczesnym sprzęcie.

Jak mówi Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Mieszkańcy Sochaczewa bardzo często na placu Kościuszki widzą mammobus, z którego korzystają coraz częściej sochaczewianki. Od kilku lat notujemy wzrost badań, a to nas bardzo cieszy. Ja zawszę mówię, że badamy się nie po to, aby stwierdzić, że jesteśmy chore, ale po to, aby te chorobę wykluczyć. Sprzęt w mammobusie jest nowoczesny, to nie jest stary sprzęt, jaki możemy bardzo często spotkać w przychodni. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. W 2020 roku w programie uczestniczą kobiety urodzone w latach 1951-1970.

Przypominamy, że w badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i w 2019 roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. W styczniu badania odbędą się 21 stycznia na pl. Kościuszki oraz 31 stycznia przy markecie Kaufland

(KŻ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

paulapaula

0 0

W jakich godzinach będzie możliwość skorzystania z badania? 18:51, 19.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone