Zamknij
REKLAMA

Natalia Donat ponownie stypendystką starosty

11:19, 02.12.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz 22, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Mazowsze Chopina zostało przyznane stypendium muzyczne starosty sochaczewskiego. W tym roku po raz kolejny otrzymała je młoda, uzdolniona uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie – Natalia Donat. Wyróżnienie to wręczył jej w imieniu starosty Jolanty Gonta, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski podczas Koncertu Laureatów, który miał miejsce w minioną sobotę, 30 listopada w sochaczewskiej Szkole Muzycznej.

Tegoroczne zmagania festiwalowe trwały od 26 do 30 listopada, wzięło w nim udział 52 młodych pianistów z 25 szkół z Polski a także m.in. z Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy w różnych grupach repertuarowych zaprezentowali jury pod przewodnictwem prof. Jana Kadłubiskiego, menuety, preludia, mazurki, kontredanse, polonezy i etiudy. Najlepsi, ostatniego dnia festiwalu zostali nagrodzeni i zaprezentowali się w Koncercie Laureatów na uroczystej gali, będącej zwieńczeniem wydarzenia.

Wicestarosta Tadeusz Głuchowski wręczając nagrodę Natalii Donat, gratulował jej talentu, twórczego rozwoju muzycznej pasji i życzył kolejnych artystycznych sukcesów.

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Mazowsze Chopina, w którego organizację włączyło się w tym roku miasto Sochaczew, to jedna z bardziej uznawanych, prestiżowych imprez pianistycznych. Ze swoim bogatym dorobkiem, tradycją, profesjonalizmem stanowi kulturalną wizytówkę Ziemi Sochaczewskiej i na trwałe wpisuje się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanych na Mazowszu.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

REKLAMA
(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CiekaweCiekawe

0 0

Ciekawe swoja droga, ile to stypendium wynosi. Bo jak 200 złotych miesięcznie przez rok czy coś wokół tego to śmiech na sali trochę 08:27, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone