Zamknij
REKLAMA

Powiatowe kino letnie i siłownie zewnętrzne. Znamy szczegóły

12:15, 09.11.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Powiatowe kino letnie i powiatowe strefy aktywności – poza tym, że te dwa projekty znajdą się we wszystkich gminach powiatu sochaczewskiego już w przyszłym roku, łączy je również ten sam pomysłodawca – Daniel Janiak, który nie po raz pierwszy jest autorem zwycięskich projektów w budżecie obywatelskim.

 

„Powiatowa strefa sportu, czyli siłownie zewnętrzne w powiecie sochaczewskim” to kompleks siedemnastu siłowni plenerowych, które znajdą się w następujących lokalizacjach: szkoły podstawowe w Kurdwanowie, Nowej Suchej, Kozłowie Szlacheckim, Wyczółkach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie, sochaczewski Ogrodnik, osiedle przy Korczaka, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, Zespół Szkół specjalnych w Erminowie, miejscowości: Złota, Rybno, Cypriany, Matyldów, Wężyki, Zespół Szkół w Teresinie, Gminne Centrum Usług Wspólnych w Brochowie, ośrodek zdrowia w Młodzieszynie.

W każdej z wymienionych lokalizacji stanie minimum pięć urządzeń, a w niektórych – sześć. Zabraknie strefy relaksacyjnej w postaci chociażby ławeczek, bo jak mówi Daniel Janiak, urządzenia są kosztowne, ale jest szansa, że w przyszłym roku pojawi się pomysł doposażenia siłowni. Na powiatową strefę sportu głos oddało blisko 2 tys. osób.

Jak zauważa pomysłodawca, w pracach nad projektem mógł liczyć na wsparcie ze strony samorządów:

-  Dziękuję wójtom, którzy pomogli mi w wyborze lokalizacji. Oni najlepiej wiedzą, gdzie mieszkańcy będą się chętnie spotykali. Dziękuję także dyrektorom szkół, bo rozdawali ankiety, znajomym i drużynie Daniela, która nieustannie mnie wspiera w realizacji moich pomysłów i podejmuje działania, abyśmy zebrali jak najwięcej głosów.

Kolejnym pomysłem Daniela Janiaka, jaki zostanie zrealizowany w przyszłym roku jest Powiatowe Kino Letnie. W tym roku mieliśmy jego mały przedsmak w postaci kina letniego w Nowej Suchej. Jak mówi autor projektu:

- Ten projekt otrzymał ok. 7,5 tys. głosów i jeśli się nie mylę, to największa liczba głosów, jaką oddano we wszystkich edycjach budżetów obywatelskich na jeden projekt. Cieszę się, że wszystkie gminy będą mogły skorzystać z tej formy relaksu. Nauczony doświadczeniem wnioskowałem o większą liczbę leżaków i więcej popcornu, bo te szybko się rozchodziły. Sama formuła nie ulegnie zmianie, mieszkańcy sami będą wybierać, jaki film zechcą obejrzeć

Są pewne różnice w lokalizacji kina i stref sportowych, choć w większości się pokrywają. Kino letnie pojawi się przy szkołach w Kozłowie Biskupim, Kurdwanowie, Nowej Suchej, Kozłowie Szlacheckim, Erminowie, Rybnie, ZS w Teresinie, Wyczółkach, ogólniaku w Sochaczewie, Ogrodniku, na osiedlach przy Korczaka i al. 600-lecia, przy MOW-ie w Załuskowie, świetlicy w Wężykach, przy OSP Brochów, parku przy UG Młodzieszyn.

Daniela Janiaka zapytaliśmy o receptę na sukces w kwestii realizacji jego pomysłów w ramach budżetów obywatelskich, bo to nie pierwszy raz kiedy jego projekty spotykają się z aprobatą społeczeństwa.:

- Mam dwie recepty. Jedną jest to, że słucham ludzi, ich potrzeb i problemów, a drugą – podróże, w których podpatruję pewne rozwiązania i staram się je przenieść na grunt sochaczewski. 

REKLAMA
(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

RafałRafał

3 18

Daniel super gość
Takiego chcemy burmistrza wtedy by się działo jeszcze więcej. 08:07, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaskaKaska

2 18

Daniel na burmistrza,i będzie kosmicznie. 12:36, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MadziaMadzia

0 0

Dlaczego Szymanów jest pominięty znowu.....tam tez by sie silownia przydała a nie śmieszne boisko do piłki siatkowej. 21:29, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RybaRyba

15 0

Ten pan to jeden z troli posła. 19:53, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

12 0

Ciekawe czy po tych pisowskich wpisach Osiecki pokaże charakter, jeśli go ma, i zakończy tę chorą koalicje zarówno w mieście jak i w powiecie ?. 20:04, 11.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

korekkorek

8 0

"Ciekawe czy po tych pisowskich wpisach Osiecki pokaże charakter,"
najpierw to trzeba go mieć zeby go pozniej pokazać 09:01, 12.11.2019


REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone