Zamknij
REKLAMA

Powiatowe kino letnie i siłownie zewnętrzne. Znamy szczegóły

12:15, 09.11.2019 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowe kino letnie i powiatowe strefy aktywności – poza tym, że te dwa projekty znajdą się we wszystkich gminach powiatu sochaczewskiego już w przyszłym roku, łączy je również ten sam pomysłodawca – Daniel Janiak, który nie po raz pierwszy jest autorem zwycięskich projektów w budżecie obywatelskim.

 

„Powiatowa strefa sportu, czyli siłownie zewnętrzne w powiecie sochaczewskim” to kompleks siedemnastu siłowni plenerowych, które znajdą się w następujących lokalizacjach: szkoły podstawowe w Kurdwanowie, Nowej Suchej, Kozłowie Szlacheckim, Wyczółkach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie, sochaczewski Ogrodnik, osiedle przy Korczaka, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, Zespół Szkół specjalnych w Erminowie, miejscowości: Złota, Rybno, Cypriany, Matyldów, Wężyki, Zespół Szkół w Teresinie, Gminne Centrum Usług Wspólnych w Brochowie, ośrodek zdrowia w Młodzieszynie.

W każdej z wymienionych lokalizacji stanie minimum pięć urządzeń, a w niektórych – sześć. Zabraknie strefy relaksacyjnej w postaci chociażby ławeczek, bo jak mówi Daniel Janiak, urządzenia są kosztowne, ale jest szansa, że w przyszłym roku pojawi się pomysł doposażenia siłowni. Na powiatową strefę sportu głos oddało blisko 2 tys. osób.

Jak zauważa pomysłodawca, w pracach nad projektem mógł liczyć na wsparcie ze strony samorządów:

-  Dziękuję wójtom, którzy pomogli mi w wyborze lokalizacji. Oni najlepiej wiedzą, gdzie mieszkańcy będą się chętnie spotykali. Dziękuję także dyrektorom szkół, bo rozdawali ankiety, znajomym i drużynie Daniela, która nieustannie mnie wspiera w realizacji moich pomysłów i podejmuje działania, abyśmy zebrali jak najwięcej głosów.

Kolejnym pomysłem Daniela Janiaka, jaki zostanie zrealizowany w przyszłym roku jest Powiatowe Kino Letnie. W tym roku mieliśmy jego mały przedsmak w postaci kina letniego w Nowej Suchej. Jak mówi autor projektu:

- Ten projekt otrzymał ok. 7,5 tys. głosów i jeśli się nie mylę, to największa liczba głosów, jaką oddano we wszystkich edycjach budżetów obywatelskich na jeden projekt. Cieszę się, że wszystkie gminy będą mogły skorzystać z tej formy relaksu. Nauczony doświadczeniem wnioskowałem o większą liczbę leżaków i więcej popcornu, bo te szybko się rozchodziły. Sama formuła nie ulegnie zmianie, mieszkańcy sami będą wybierać, jaki film zechcą obejrzeć

Są pewne różnice w lokalizacji kina i stref sportowych, choć w większości się pokrywają. Kino letnie pojawi się przy szkołach w Kozłowie Biskupim, Kurdwanowie, Nowej Suchej, Kozłowie Szlacheckim, Erminowie, Rybnie, ZS w Teresinie, Wyczółkach, ogólniaku w Sochaczewie, Ogrodniku, na osiedlach przy Korczaka i al. 600-lecia, przy MOW-ie w Załuskowie, świetlicy w Wężykach, przy OSP Brochów, parku przy UG Młodzieszyn.

Daniela Janiaka zapytaliśmy o receptę na sukces w kwestii realizacji jego pomysłów w ramach budżetów obywatelskich, bo to nie pierwszy raz kiedy jego projekty spotykają się z aprobatą społeczeństwa.:

- Mam dwie recepty. Jedną jest to, że słucham ludzi, ich potrzeb i problemów, a drugą – podróże, w których podpatruję pewne rozwiązania i staram się je przenieść na grunt sochaczewski. 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

RafałRafał

3 18

Daniel super gość
Takiego chcemy burmistrza wtedy by się działo jeszcze więcej. 08:07, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaskaKaska

2 18

Daniel na burmistrza,i będzie kosmicznie. 12:36, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MadziaMadzia

0 0

Dlaczego Szymanów jest pominięty znowu.....tam tez by sie silownia przydała a nie śmieszne boisko do piłki siatkowej. 21:29, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RybaRyba

15 0

Ten pan to jeden z troli posła. 19:53, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

12 0

Ciekawe czy po tych pisowskich wpisach Osiecki pokaże charakter, jeśli go ma, i zakończy tę chorą koalicje zarówno w mieście jak i w powiecie ?. 20:04, 11.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

korekkorek

8 0

"Ciekawe czy po tych pisowskich wpisach Osiecki pokaże charakter,"
najpierw to trzeba go mieć zeby go pozniej pokazać 09:01, 12.11.2019


REKLAMA
REKLAMA