Zamknij
REKLAMA

Ostatnie remonty w szkołach. Powiat podsumowuje inwestycje

11:36, 07.11.2019 | Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Sochaczewie, samorządowcy zapoznali się z informacją Zarządu Powiatu o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2018/2019. Poza m.in. sprawozdaniem z organizacji i finansowania szkół oraz placówek oświatowych na terenie powiatu sochaczewskiego, podsumowaniem wyników sprawdzianów i egzaminów, Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji przedstawiła też zestawienie robót budowlano-montażowych wykonanych w ub. roku szkolnym w jednostkach oświatowych prowadzonych przez powiat sochaczewski.

 

– Łączna wartość wykonanych prac wyniosła blisko 512,5 tys. zł. Połowa tej kwoty dotyczy wydatków poniesionych w związku z inwestycjami w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego – mówi dyrektor Opasiak. W sochaczewskim „Ogrodniku” wykonano bowiem takie zadania jak: opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji wraz z adaptacją budynku gospodarczo-dydaktycznego na cele oświatowe, ale także opracowanie dokumentacji, wykonanie ekspertyzy na przebudowę oraz przebudowa kotłowni z olejowych na gazowe. Naprawiono także pokrycie dachowe stropodachów na dwóch budynkach. Koszt wymienionych inwestycji oscylował w granicach 256,67 tys. zł.

Ponad 126,4 tys. zł wyniosła wartość zrealizowanych w roku szkolnym 2018/2019 robót budowlano-montażowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. Wśród wykonanych zadań były: remont części korytarza, bieżąca naprawa dachu, naprawa parkietu w sali gimnastycznej, remont szatni szkolnej oraz wykonanie dokumentacji projektowej na budowę nowej sali gimnastycznej.

W sochaczewskim Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odmalowano niektóre z sal, wyremontowano szatnię, korytarz i magazynek. Wartość prac to ponad 34 tys. zł. Z kolei, w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie za kwotę ok. 6 tys. zł wykonano podwyższenie balustrad, podestu sceny szkolnej, zamontowano oświetlenie na klatkach schodowych, przeprowadzony został remont kuchni i pokoju nauczycielskiego. Niespełna 90 tys. zł przeznaczono na zadanie związane z wykonaniem dokumentacji projektowej na rozbudowę Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.

(Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA